77022

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


M. Václavek (213.29.160.5) --- 6. 1. 2008
Re: Pro pana Václavka

To jste mě spatně pochopil. Úl medu nepotí! Med tvoří včely, úl pouze usnadňuje práci a tím umožňuje ošetřovat více včelstev jednoduší metodou. Práce s celými nástavky času moc nezabere. Při používání výkluzů medobraní trvá necelých 5 minut. Rozšiřování, zužování, odběr oddělku...opět otázka 5 minut. Jediný, co v mé metodice zabere více času, je chov matek ( 30 minut na včelstvo ). Prostě produktivita práce vyšší než 1kg.medu/min při dvou a více hlavních snůškách.
Jediným, čím byste se mohl udřít při tomto způsobu včelaření, je zvedáním nástavků plných medu, ale pokud byste používal zvedák ( jednorázová investice, která se vrátí v podobě velmi nenáročné obsluhy včelstva ), pak by jste se nadřel maximálně vytáčením medu ( nepředpokládám, že máte plně mechanizovanou vytáčecí linku, jako kolegové ve světě ) :-)

S pozdravem...M. Václavek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 26517


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu