78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


J.Šefčík (90.176.2.8) --- 1. 2. 2008
Re: pro Míru "P .... ?"

Doporučení kromě Tomáše Heřmana jsou v rozporu s veterinárním zákonem zejména s platnou metodikou tlumení roztoče VD. Aerosol, fumigace atd. v současné době je málo a nebo vůbec nefunkční. Tímto způsobem lze zabit pouze roztoče, kteří se vylíhlí. Zatím platný postup je ten, že při zjištění většího počtů roztočů VD se má provádět nátěr plodu přípravkem MP 1 a následně fumigaci Varidolem - případně erosolem. Jedině tímto způsobem lze maximálně likvidovat roztoče. Pokud budete mít k tomu někdo výhrady, prosím podívejte se do časopisu Včelařství 1/2008 str.38-39. Poznamenávám, že léčení včel v srpnu 2007 už v mnoha případech bylo zbytečné. Vrchol rozvoje VD byl v měsící červen - červenec.
Pokud prodavající včelař včely vůbec naléčil na podzim, s největší pravděpodobností se včely nedožijí jarního rozvoje. Velký pozor také na mor plodu !

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27071


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu