78432
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- vsusicky (82.117.130.2) --- 5. 2. 2008
Re: Ošetření aerosolem v lednu
Myslím, že letos bude SVS nařízeno plošné ošetření nátěrem plodu+fumigací(aerosol, takže jako doplněk např. k potlačení vápenatěné plodu nebo nosemosy Formidol stačí. Víc bych se ošetřením na jaře nezabýval. Po loňských zkušenostech si myslím, že kritické bude podletí, respektive období od konce června do konce září. Je třeba se soustředit na překonání tohoto období, kdy jednak dochází ke kulminaci zamoření VD a současně k vývoji generace dlouhověkých včel. Jinak zase nebude na podzim co fumigovat.Zde hodně pomůže gabon, ale doba nasazení 24-30 dnů je vzhledem k možné reinvazi krátká. Je otázkou zda by nebylo vhodné použít oba gabony, tj. nejdíve 24 dnů Gabon 90, pak 92 a tak prodloužit dobu ošetření. Efektivnosti vyřezávání trubčího plodu příliš nevěřím. Takže ačkoliv se mi nechce manipulovat s KM, zvažuji MITEGONE nebo německé odpařovače. Formidol má poměrně krátkodobý účinek a používání v delším období je pracnější a tím také dražší.
Jinak to zatím u mne na stanovišti vypadá beze ztrát. No ještě uvidíme.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 27146
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu