78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Antonín Podhájecký (82.99.163.242) --- 18. 2. 2008
Re: Oplodňáček & oplodňovací nástavek

Přepážku zatím nepoužívám. Chovám matky v celém nástavku a celý ho přidávám na včelstvo. Ale pokud se použije přepážka a v jednom oddělení dojde ke ztrátě matky, jednoduše se přepážka vytáhne a včelstvíčka se spojí.
Oplodňáčky mají opravdu cenu jenom pro chovatele matek. Ještě jich mám několik doma a matky v nich nechovám. Dalo by to i větší práci. Budu je muset prodat.
Tonda

>Osobně si myslím, že využívání vzájemného ohřívaní jednotlivých oplozovacích jednotek prostřednictvím tenké přepážky nemusí být vždy výhodné. Například pokud dojde ke ztrátě matky v jednom z oddělení, vznikne bezmatečné včelstvíčko, které je nestabilní a rozpadá se. V tomto případě by bezmatečné oddělení mohlo být i úplně opuštěno a vlivem nedostatečného odizolování od ostatního prostoru nástavku by ochlazovalo sousední oddělení.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27435


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
vsusicky (82.117.130.2) --- 18. 2. 2008
Re: Oplodňáček & oplodňovací nástavek

Při chovu NN úlech je asi jednodušší a logičtější použít na tvorbu oddělku s vloženým matečníkem celý nástavek. Použití přepážek připadá v úvahu spíše u vyšších rámků.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27438


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu