78432
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Radim Polá?ek (e-mailem) --- 28. 2. 2008
Re: kyselina mravenčí - nedělejte to !!!
Přesně takhle jsem to chtěl napsat, včelí síto na dně umožní pomocí podložky pod dnem bez kontaktu se včelami sledovat spad roztočů. Dříve, dokud stačilo běžné léčení na podzim to nebylo nijak významné, nyní se zdá, že toto sledování bude důležitý indikátor pro nasazení léčky během léta. Včel se nebojím, ale je velký rozdíl dřepnout si zepředu v létě před česna a obalený v ochranných pomůckách dělat překážku výletu včel a šťourat jim do česna, které je velice přísně chráněno mnoha strážkyněmi nebo zezadu bez jakýchkoliv ochranných pomůcek jenom prohlížet spad.
R. Polášek
----- Original Message ----- From: "Honza Jindra" <e-mail/=/nezadan.iol.cz> To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Thursday, February 28, 2008 12:48 PM Subject: Re: kyselina mravenčí - nedělejte to !!!
> Rudu celkem chápu, že to má rád co nejjednodušší. Ve včelstvu ale funguje > několik mechanismů, které "nějaký" vliv na stav roztočů mají. Například > grooming - sebeočišťování, které vede k tomu, že alespoň pár roztočů spadne > na dno. Pokud je dno plné a bez použití oček, snadno roztoč najde jinou > včelu, která ho odnese zpět do úlu. Zasíťované dno a zároveň snížená > aktivita včel na dně použitím oček určitě způsobí to že pár roztočů skončí > v trávě pod úlem. Účinnost není velká, ale každý mrtvý roztoč je dobrý > roztoč. Zásuvka pod sítem je pak ideální nástroj pro průběžnou diagnostiku > pro ty, co se bojí chodit do včel zepředu. > Honza
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 27630
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Antonín Podhájecký (82.99.163.242) --- 28. 2. 2008
Re: kyselina mravenčí - nedělejte to !!!
Ale síto se přece jenom hůř utěsňuje při fumigaci a aerosolu. Mám je přes celé dno, je to výborné, ale při fumigaci, když dám podložku ze spodu na síto, trochu kouř někde uniká.
Tonda
>Přesně takhle jsem to chtěl napsat, včelí síto na dně umožní pomocí podložky pod dnem bez kontaktu se včelami sledovat spad roztočů. Dříve, dokud stačilo běžné léčení na podzim to nebylo nijak významné, nyní se zdá, že toto
sledování bude důležitý indikátor pro nasazení léčky během léta. Včel se nebojím, ale je velký rozdíl dřepnout si zepředu v létě před česna a obalený v ochranných pomůckách dělat překážku výletu včel a šťourat jim do česna,
které je velice přísně chráněno mnoha strážkyněmi nebo zezadu bez jakýchkoliv ochranných pomůcek jenom prohlížet spad.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 27632
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Honza Jindra (89.203.134.130) --- 28. 2. 2008
Re: kyselina mravenčí - nedělejte to !!!
Tonda:
Ale síto se přece jenom hůř utěsňuje při fumigaci a aerosolu. Mám je přes celé dno, je to výborné, ale při fumigaci, když dám podložku ze spodu na síto, trochu kouř někde uniká.
Je to věcí podložky kterou používáte. Mě se osvědčilo staré gumolino. To je tak těžké, že ho žádný vítr neodfoukne, a pružné takže dobře přilehne ke dnu a síto utěsní.
Honza
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 27635
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu