78394
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- kozlik (194.212.232.6) --- 5. 3. 2008
Re:
Nic nesuš a pokud je tam plod tak to dej okamžitě vyvařit. Jestli to bylo v úlu kde uhynuly včelky , tak bych zásoby nešetřil také a vyvařil bych to určitě. Probral bych i ostatní plásty , a pokud uvážíš, že začínat budeš asi zase s oddělky , tak je lepší je nechat si pěkné, suché, nově vystavené plásty - tak max. 2-3 na budoucí včelstvo a zbytek ať si postaví - co je navíc tak taky do vařáku. To všechno platí pouze pokud v okolí není mor . Protože v zimě bude problém se zjištěním skutečné příčiny úhynu - pokud nebyla provedena objektivní diagnostika z měli a to asi nebyla , tak bych si rozmyslel, co všechno mohu postrádat a co se dá desinfikovat a použít v dalších letech. Ad viry mi bylo řečeno, že nebezpečná je živá tkáň , takže z toho plynulo , že jestli uhynuli na varoázu zostřenou viry , mělo by se dát po desinfekci plamenem dát použít všechno zařízení . Na to zda by se daly použít i zásoby však nechce dát nikdo jasnou odpověď. "Věda" jde totiž stále "kupředu" a co bylo ještě včera nemožné se stane "zítra" úplně běžné.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 27833
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu