77422

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


G.Pazderka (e-mailem) --- 6. 3. 2008
Leciva a leceni proti VD ve svete

vorja: >Tyto alternativní prostředky musíme znát. Musíme vědět, které to jsou, jakou mají účinnost a kdy je použít. K tomu by mohla být nápomocná i táto konference.<
......

Je zcela jisté, že až tak velký zájem natom lidé z různých s.r.o., kteří jsou výrobci léčiv nemají. Např. počítal jsem jak bych byl natom s amitrazem a už při koupi 1l nemusím vůbec shánět dotace, protože zkrátka je to tak levné! ZO by měly zpozornět, protože je to určité odlehčení jejich administrativní práce, z které nakonec má zisk někdo jiný.


Ale aby to nebylo jen takové pravdivé a holé. Našel jsem zajímavý hodnotící zdroj s mnoha dalšími (i ceny) ohledně léčiv a alternativ (rostliný olej a tp. oleje) a dal jsem to i na svůj web. Stojí zato vědět jak si jinde ve světě stojí. (je to v angličtině)

Původní odkaz: http://www.biosecurity.govt.nz/pests-diseases/animals/varroa/paper/varroa-treatment-options.htm

... a abych to pořád nemusel hledat, tak jsem to přidal do archívu a zveřejnil na:

http://vindex.ic.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=852:celkove-zhodnoceni-lecebnych-prostredku-a-postupu-v-boji-proti-varoaze-na-novem-zelande&catid=61:odborne-publikace&Itemid=56

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27846


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (80.78.146.248) --- 7. 3. 2008
Re: Leciva a leceni proti VD ve svete

Léčení varoa je optimální v době, kdy počet včel je na vrcholu nebo začíná právě klesat. To je u nás v červenci. problém je v tom, že dneska oficiálně není čím léčit v době, kdy jsou ve včelách zásoby k vytočení. Chemickými léčivy to jednoznačně nejde, kyselina mravenčí ten med okyseluje. Takže kvůli léčení varaózou přijde vniveč snůška v části července, případně v srpnu.To jsou právě obvykle ty nejkvalitnější medy. Jedině že by se léčilo proti našim předpisům Gabonem PA92,který by medným zásobám neměl vadit, u Gabonu PA 92 vychází, že při aplikaci podle návodu nejsou ve vosku ani medu měřitelná rezidua. Přesto bylo úplně nesmyslně povoleno léčit Gabonem PA 92 jen v době po snůšce.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27854


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu