78287

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Antonín Podhájecký (82.99.163.242) --- 17. 3. 2008
Re: Uhynuly stovky vcelstev

My už jsme takoví, že když to nepostihne nás, hledáme u těch druhých chybu. Pamatuju se, kdy se u mne objevil první roztoč v ZO. Co jsem musel vytrpět. Že jsem musel dovézt včely a nevím co ještě. Bylo to jenom v tom, že jsem měl podložky správně po celém dně a poctivě jsem je oškrabal. Dodnes to tak mnozí včelaři nedělají. Když potom u jiných včelařů byly vzorky špatné, celý výbor jsme křičeli, jací jsou lajdáci a že nečistí podložky aj. Nyní už mám každý rok včely zamořené taky a už jsem zticha. Postupuju přesně podle metodiky a dělám to postivě. Líp už to nedovedu.
Gabony jsme dávali koncem července. Vím ale, že roztočů jsem měl i víc a včely přežily. Teď i po jarním léčení mám pořád spad roztočů. Nemá to ale cenu. Dokud to nebude ještě horší, tak ti nepotrefení budou chytří.
Tonda

>Komise na léčení tady byly a varoáza stále také. Komise tedy nic neřeší CCD včelstev postupuje od Atlantiku pomalu již třetí rok Podle tebe to tedy nebude nemoc včel ale včelařů. Izraelský vir nebo nový druh Nosemy objevený v Evropě, ty za to asi nemohou ? U nás bude úplně v procentech stejný počet lajdáků a včelstva jsou až na jedno do teď všechny . Ale již 20 km od nás na Blanensku je hlášeno 50% ztrát Asi budem do podzimu plakat také A do příštího jara asi onemocní i včelaři na Slovensku

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 28135


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu