77438

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Martina Kolková --- 22. 4. 2003
Kost medoviny

Vážení přátelé,

dovolte mi, abych Vás seznámil s historií akce, která má něco společného s využitím medu a jeho propagace.


V roce 1992 se na našem novém sídlišti v Brně Vinohradech začaly objevovat různé malé soukromé obchůdky. V jednom z nich se scházela skupina vinohradských občanů, z jejichž diskuse, které víno a od kterého dodavatele je nejlepší, se zrodil nápad oslovit různé výrobce vína a uspořádat Košt vín. Tuto akci pak začali organizovat pracovníci vinohradského Městského úřadu. Každým rokem získává Vinohradský košt vín větší popularitu.


V roce 2000 jsem si pořídil několik včelstev a z medu jsem si vyrobil svoji první medovinu. Překvapilo mě, že má naprosto jinou chuť a kvalitu, než na kterou jsem byl zvyklý ze včelařského obchodu. Od starších včelařů jsem se dozvěděl, že na výrobu medoviny jsou tisíce různých návodů a každý chválí tu svoji.


Takže jsem další rok oslovil pořadatele vinohradských koštů a společně jsme začali připravovat souběžně s koštem vín i košt medovin.V roce 2002 se uskutečnil již 10. ročník Vinohradského koštu vín, kde bylo přibližně 500 vzorků vín a k němu se připojil 0. ročník Koštu medovin, kde bylo vystaveno 12 vzorků. Přestože toto množství působilo legračně, byl o medovinu velký zájem. Chtěl bych se touto cestou obrátit výrobce, ale i na chovatele včel, kteří si z medu vyrábějí medovinu pro svoji spotřebu a měli by zájem svoji medovinu vystavit a nechat koštovat, aby zaslali vzorky (2 lahve 0,7 l) nejpozději do 26 .4 2003 na adresu KVIC, Mutěnická 21, 628 00 Brno, nebo Jan Kolek, Mutěnická 13, 628 00 Brno.


Závěrem mi už zbývá Vás všechny pozvat na XI. ročník Vinohradského koštu vín a I. ročník koštu medoviny, který se bude konat 4 .5 20031 . Na tradičním místě v prostorách restaurace Pálavanky .Slavnostní zahájení v 9 hodin.


Spojení MHD trolejbus 145, 146 ze Staré osady nebo 145, 146 z Novolíšenské . Vystoupit na zastávce na Bzenecká (u obchodního centra), Košt se koná v 1. patře. Nebo autem do Brna na sídliště Vinohrady. Auto zaparkovat na parkovišti u radnice .


PS: Tento článek byl poslán do redakce časopisu včelařství začátkem měsíce února s prosbou o zveřejnění .

S pozdravem

Jan Kolek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 2815


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu