78275

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Bronislav Gruna --- 3. 5. 2003
Re: Jaké je jaro?

Připojuji do diskuse svůj názor, jak vidím situaci u nás (Znojemsko, ca 250 m n.m.). Důležité je, že v mrazivém období začátkem dubna (aspoň u mě) včelstva zrušila většinu plodu. Přibižně od 10.4. plodují naplno, takže první hromadné líhnutí přichází právě teď. Předpověď počasí je příznivá, takže je třeba rychle rozšiřovat i slabší včelstva. Na silnější včely už je pozdě neb díky příznivému počasí pěkně medovaly vrby, pampelišky a ovocné stromy. Silnější včelstva dobře staví. Chov matek zatim jde špatně, ale po nalihnuti plodu se určitě zlepší. Jaký je výhled?
Řepky jsou převážně zaorané. Zato akát vypadá velice slibně, mimořádně bohatá násada květů. Pokud nezmrzne a vyjde počasí, mohla by být vynikající snůška. Včas rozšířená včelstva by se letos neměla rojit a na akát by měla být optimálně připravena.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 2910


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu