78275

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Zdenek (79.127.160.5) --- 6. 5. 2008
Re: Jak to vidím já...

>Zkuste nědo někdy popřemýšlet, jestli by nebylo výhodné včelaře zkrátka naučit používat a využívat internet a třeba takovou jednoduchou metodou - žádostmi o peníze?

Podavat zadosti o dotace by mel urcite kazdy vcelar sam za sebe a ne nejaky svaz. Doufam, ze kdyz pujde o vetsi castky nez ta dotace 150, tak to bude stat tlacit k vytvoreni vlastnich kapacit pro kontakt se vcelari. Ma to ale jeden hacek, proc se urednikum do toho nechce. Bezny urednik prece nepozna, zda vcelar zadajici o 150 korun dotace podvadi nebo ne. Pokud to jde pres svaz, stat si myje ruce, protoze prece svaz se zaruci, ze zadosti jsou opravnene. Ruku na srdce, duvernik zakladni organizace muze snazeji zkontrolovat kolik vcelstev ten nebo onen soused na vesnici ma nez nejaky urednik (jestli se tak ale vsude deje, je ale stejne otazka).
Stat by musel mit zbytecne slozity kontrolni aparat aby mohl udelovat dotace primo.
Resenim je odbourat nesmyslne male dotace (D1) a dat dotace financne podstatne natolik, aby se vyplatilo je podavat i spolu s kontrolnimi mechanismy.
Umim si predstavit, ze dotace na zazimovani se muze vyplatit pro obe strany (stat i vcelare) jen kdyz budu mit vetsi mnozstvi vcelstev. U par ulu si ten cukr preci koupim v lidlu za 14 Kc sam.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 29355


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu