78233

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


G.Pazderka (80.78.156.8) --- 21. 7. 2008
Re: Trubčie medzisteny

Pane Václavku. Hodnoťmě, a diskutujme nad tím, co stojí za diskuzi. Někteří účastníci konference nemají smysl pro diskuzi o něčem, ale o někom. Teď jsem dokonce četl článek o našich politicích, kteří se už nějakou dobu dopouští - odborně řečeno - slovní onanie. Mají to asi rádi a někteří lidé to i baští a hodnotí to jako že jsou borci. Já vím ale, že to kničemu nevede a nikomu takové narážky vlastně nepomůžou. Je to hrozbou asi řešením je to nejlépe ignorovat a nereagovat.

K úpravě těch klasických mezistěn na trubčí.

Jde to určitě snadno seřídit na mých válcích.

Kdyby to měl být samostatný stroj, tak by měly stačit dva válce (první a druhý) blízko sebe a propojené převodem 1:1 (zubový, řetězový) dva jako zátěž nanich a jeden z těch spodních bude mít větší obvod. Ten obvod u druhého spodního válce bude na jedné čtvrtině táhnout mezistěnu, takže navíc bude asi čtyřikrát delší dráha rozdílu mezi dělničí a trubčí buňkou v součtu té čtvrtiny dráhy(obvodu) než u čtvrtiny dráhy prvního válce. Jak první tak také druhý válec bude mít nad sebou další válec - zatížení ukotvené (vložené) ve vidličce, zajišťující vlastní postupný roztah. Takže rozdíl může být v obvodu mezi prvním a druhým válcem nepatrný, ale ve dvou fázích nebo násobku úkonů by to mělo fungovat velmi pohodlně. Zaříznutí a upevnění mezistšny na drátek by neměl být už problém.

Mezistěny by měly být temperovaný včetně válců. (provoz ve vodě)

Jestli by jste o toto měl vážný zájem, asi by to bylo možné i vyrobit. Když tak se ozvěte, mohl bych to zadat soustružníkovi. gupa(zavináč)seznam.cz

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 30613


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu