78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


A.Turčáni (62.168.124.210) --- 24. 7. 2008
Re: Spojeni oddelku s prod. vcelstvem

Zajima me jak se to dela s krmenim, jestlize se spojuje pozdeji az po krmeni. Pokrmi se kazdy napul, nebo jen produkcni vcelstvo ci oddelek? A pak se jim porovnaji nastavky ci ramky po spojeni, nebo si to sami prenesou???

Predpokladám, že záložné včelstvo chováte mimo produkčného, potom sa musíte rozhodnúť, ktoré z týchto dvoch spojených včelstiev bude dominantné a ktoré bude na posilnenie, rozhodujúca je aj matka, mladšia alebo kvalitnejšia ostane. Potom do 10.9 dokŕmte dominantné včelstvo na približne 15 kg a a včelstvo určené na posilnenie, kŕmte tak aby zásoby neklesli pod 5 kg. Záložné včelstvo podsuňte pod produkčné, matku z neho odstráňte. Včely sa spoja s produkčným včelstvom a takto vytvoria spoločný zimný chumáč. včelstvo v tejto zostave ponechajte na zimu bez zužovania.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 30673


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu