78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Aleš (193.85.238.34) --- 25. 8. 2008
Re: Alergie na včely?

Záleží jak je alergická reakce silná. Pokud dosud nevyžadovala lékařskou pomoc, tak při cca 1 žihadle ročně se tato situace nezmění.
Osobní zkušenost - začal jsem včelařit v roce 2000 jako silný alergik právě na včelí bodnutí (švědění celého těla, křeče v okolí žaludku atd.) Ke včelám jsem chodil jako kosmonaut, ale jak vám potvrdí každý včelař, včela, jež se rozhodne bodnout, tak vás bodne.
Po cca 10 bodnutích byla reakce již mnohem slabší, po 3 letech (cca 30 bodnutí) - již reakce normální - otok a cca 2-3 dny jsem o tom věděl.
Dnes po 8 letech a nepočítaně žihadel to je asi jao když mne píchne tříska pak cca 10 minit štípání a pak už nic.
Přesto všem doporučuji konzultovat s lékařem - já jsem netypický případ, který si musel včelaření trochu vytrucovat a nemohl to komplikovat nějakou alergií.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 31117


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu