78371
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Pavel Holub (88.103.248.6) --- 12. 9. 2008
Re: Proč nemají divoká včelatva mor?
Já si myslím, že volně žijící včelstva na tom z našeho pohledu nejsou lépe. Ona umírají možná ve větším procentu než v chovech. Každé volně žijící včelstvo vyprodukuje i několik rojů, a to je tím hlavním ozdravným mechanismem a mechanismem přežití. Základní včelstvo se třeba už příštího jara nedožije, přežije roj a to vše se opakuje. Víte kolik včelstev by tu volně žilo, kdyby každé vyprodukovalo za rok jeden životaschopný roj a samo dál přežilo? Když včelař přijde třetím rokem o včelstvo, protože se v něm naakumuloval patogen, považuje to za výjimku ale je to přirozenost. Včelař, který to od přírody okoukal, dělá oddělky a smetence a počítá i se ztrátami.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 31569
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - (e-mailem) --- 12. 9. 2008
Re: Pro? nemaj? divok? v?elatva mor?
máš také ¨pravdu normální vývoj včelstva v přírodě je vlastně přibližně tříletý. včelstva s tříletou matkou se dokáží zrojit až do svého vlastního zničení Jsou ale i včelstva která jsou v úlu již 25 let s tichou výměnou matek málo se rojí, spíše vůbec a lze od nich získat potomsvo jen odběrem matečníků z tiché výměny ( vlastní zkušenost)
Pepan
> ------------ Původní zpráva ------------ > Od: Pavel Holub <ptp/=/post.cz> > Předmět: Re: Pro? nemaj? divok? v?elatva mor? > Datum: 12.9.2008 18:43:52 > ---------------------------------------- > Já si myslím, že volně žijící včelstva na tom z našeho pohledu nejsou lépe. > Ona umírají možná ve větším procentu než v chovech. Každé volně žijící > včelstvo vyprodukuje i několik rojů, a to je tím hlavním ozdravným > mechanismem a mechanismem přežití. Základní včelstvo se třeba už příštího > jara nedožije, přežije roj a to vše se opakuje. Víte kolik včelstev by tu > volně žilo, kdyby každé vyprodukovalo za rok jeden životaschopný roj a samo > dál přežilo? Když včelař přijde třetím rokem o včelstvo, protože se v něm > naakumuloval patogen, považuje to za výjimku ale je to přirozenost. Včelař, > který to od přírody okoukal, dělá oddělky a smetence a počítá i se > ztrátami. > > >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 31570
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu