78287

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 21. 10. 2008
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1900

ZU Praha valna hromada po volbe noveho vyboru a ve schuzi vyborove ktera nasledovala zvolen predseda Kebrle, 1)nam.Reinwart,2)Hajek,jednatel Machacek,pokladnik Novotny.
Osnova noveho zakona vcelarskeho predlozena Snemu kralovstvi Ceskeho se zamitla.

Druzstvo zuzitkovani medu v Nov.Meste n/Metuji ucinilo pujcku 800 K.Delnicke prace konaji 2clenove reditelstva a 1 z dozorci rady.Na noseni vody a uhli zjednan delnik.Subvence neprichazi,statni podminena zemskou a zemska statni.Varne 20-30 hl. rocne nestaci na kryti.

17.Sjezd ceskoslovanskych vcelaru v Blatne. Kazdy 100navstevnik obdrzel lahev medu nebo medoviny. 1000navstevnik p.Machacek red.ucitel obdrzel zvon skleneny zaneseny medem.Pri pochodu kolem zameckeho jezera ucinena odbocka na vcelin Jar.Martinovskeho.40 vcelstev,v nejruznejsich ulech.v pohyblivem dile a vse na stejnou miru.

Ustavujici schuze nemeckeho spolku pro Moravu. Tagesbote.napada ustredni spolek spusobem urazlivym,jako by ceska vetsina mensinu nemecuv utiskovala.

Pohoran valna schuze. Ucastenstvi bylo jak obycejne velice slabe.Zda se,ze jiz ty nase valne hromady jine ani nebudou(L.Dolezal).Pan predseda oznamuje ze v Blatne usneseno aby pristi sjezd ceskoslovanskych vcelaru byl v Trebici.Nas spolek se postara o vse.,ceho k dustojnemu zahajeni treba.Veliky,ale zaroven cestny ukol vznesen na nase bedra.Clenove spolku se zvou a zadaji,aby sve clenske pripevky co nejdrive vyrovnali,nebot p.pokladnik velike duvody ma k tomu,aby mel prispevky sebrany.
-Slavny vcelarskym spolkum a vcelarum ceskoslovanskym!!
Davnemu prani vcelaru moravskych a zajiste i ceskych vyhovely slavne zemske spolky v Cechach i na Morave dohodnuvse se a stanovivse se poradati 18.Sjezd v staroslavne Trebici.

ZU Brno vybor predseda Konsel. Pokladnik sdeluje vysledek financni: stav dluhu cini 4709 K, pohledavky za cleny 2184 K ,je schodek 2184 K. Pan Hajek dokazuje,ze vznik nemeckeho spolku jest nejcirejsi zbytecnosti,pravou provokaci nynejsimu spolku ustredniho,v nemz ceska vetsina nezatocila s mensinou nemeckou dle teze miry,jako se v opacnem pripade bylo s cechy zatocilo.Prijat navrh,aby nemeckemu spolku pomologickemu vypoveden najem zahrady pri spolkovem dome.
Cela agitace vysla z Vidne,a jiz delsi dobu se na tomto potaji pracovalo.Nemci sami uznavaji,ze se jim krivda necini a ze neni treba truc-spolku.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 32092


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu