78432

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Josef Křapka (77.237.138.60) --- 27. 10. 2008
Re: Dotaz

>Nějak mi uniká smysl tohoto zařízení? Mě naprosto stačí česnana jaře úplně otevřít a pak na při krmení zúžit co nejvíce aby nedocázelo k loupežím To je podle mne právě ten nákup kravína kvůli vlastní smetaně do kávy. Pepan
------------------------------------------------------------
Jedná se o řízené páření matek s trubci vybraného včelstva do doby po skončení letu trubců z ostatních včelstev. Proto to zavírání a otvírání letáčů. Pokud by to fungovalo, matka by nepřišla o to "funění do ucha" a my bychom měli matky spářené s trubci z vybraných včelstev. A o to přece jde přátelé.
Pepča

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 32177


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(e-mailem) --- 27. 10. 2008
Re: Dotaz

V 17,30 otevřít 24,00 zavřít a tak asi 14 dní. To vám v tomto čase létají matky na snubní lety do nočních klubů ? Není pak ale jednodušší u nežádoucích včelstev trubčinu likvidovat? Nemyslím si že by to fungovalo. V rozmnožovacích chovech se pro volné páření matek používá obdarovávání okolních včelařů matkami z vybraných otcovských linií. Ona ta plemenitba není zase tak jednoduchá Musí se vědět které vlastnosti přenášejí otcové a které matky není to stejné. platít o ať jsou to rostliny hmyz nebo jiní tvorové. Je to složitá věda. Zvláště když jde o hybridy F1, F2 nebo dokonce o příbuzenské křížení.

Pepan

> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Josef K?apka <josef.krapka/=/volny.cz>
> Předmět: Re: Dotaz
> Datum: 27.10.2008 16:39:50
> ----------------------------------------
> >Nějak mi uniká smysl tohoto zařízení? Mě naprosto stačí česna na jaře
> úplně otevřít a pak na při krmení zúžit co nejvíce aby nedocházelo k
> loupežím To je podle mne právě ten nákup kravína kvůli vlastní smetaně do
> kávy. Pepan
> ------------------------------------------------------------
> Jedná se o řízené páření matek s trubci vybraného včelstva do doby po
> skončení letu trubců z ostatních včelstev. Proto to zavírání a otvírání
> letáčů. Pokud by to fungovalo, matka by nepřišla o to "funění do ucha" a my
> bychom měli matky spářené s trubci z vybraných včelstev. A o to přece jde
> přátelé.
> Pepča
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 32180


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
A.Turčáni (62.168.124.210) --- 27. 10. 2008
Re: Dotaz

Pokud by to fungovalo, matka by nepřišla o to "funění do ucha" a my bychom měli matky spářené s trubci z vybraných včelstev. A o to přece jde přátelé.
Pepča
--------------------------------------------------------------
Keď som si druhýkrát prečítal komentár. toto riadené vypúšťanie trúdov z vybraných a zatváranie nevhodných včelstiev, ktoré vchádza z domnienky, že M sa pária po 17.OO hod. letného času. Ale to je scestné, pretože M vyletujú na snubný let aj dopoludňajších hodinách, keď lietajú trúdy so všetkých včelstiev. Pravdou je, že trúdy vyletujú do priestoru pred v uvedenom čase. ale to neznamená, že lietajú do priestoru zhromaždiskách trúdov. Myslím si, že hromadné výlety trúdov sú robené za účelom preletov a orientácii v okolí včelnici.
Moje tvrdenie nie je založené na vode, pretože som skutočne x- krát pozoroval výlet matiek od 10,OO letného času a s návratom matiek s oplodňovacím znamienkom. Aj keby bola pravda, že sa M pária tak ako to napísal Pepan, kde je záruka, že na zhromaždisku trúdov budú len jeho vypustené žiadané trúdy? Veď je dokázané, že na zhromaždiská trúdov prilietajú rujné trúdy až z 10 až 15 km vzdialenosti.
Napriek mojim výhradám mu prejem, aby zhotovil a zmodernizoval zariadenie, ktoré by bezchybné a fungovalo aj na diaľku. Veď včelárenie v našom poňatí, nie len o mede.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 32181


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Josef Křapka (77.237.138.69) --- 27. 10. 2008
Re: Dotaz

>Pokud by to fungovalo, matka by nepřišla o to "funění do ucha" ....
------------------------------------------------------------
Nyní študuji Včelařství 11/2008. V příloze je na str. 8 avízo na OVP 2/2008, kde o tom bude pokec pod názvem "Páření při měsíčku". Tak jsem zvědav jak toto téma pojednal Thomas Kober v Imkerfreund/Biene, 2007.
Pepča

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 32184


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
stonjek (90.183.70.9) --- 27. 10. 2008
Re: Dotaz

V r. asi 1870 jsou o tom zmínky jako o večerním páření pátera Kohlera, nebo tak nějak. Ten nějak poupravil Dzierzona a přišli později další. Velmi výrazně to poupravil a zjednodušil mjr. Sedláček a to už jsem na to při prolézání starých časopisů narazil já a hodně poupravil aby to vyhovovalo mě. Takže uvidíme. Včely nejsou strojnické tabulky a co u nich vypadá logicky jsou z 90% nesmysly. Ale kdo si hraje nezlobí tak co. Jinak jména jsem asi trochu poupravil, ale když pánové už nežijí... Zdraví R. S.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 32186


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu