78432
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Antonín Podhájecký (213.192.2.142) --- 6. 1. 2009
Re: spatne_zimovani (33236)
Jak jsem psal, alespoň u mne je to obráceně. Česna k jihu, pohled zezadu, kladou z leva do prava, je to od východu k západu. Jde to lehce určit po celý rok, protože první je pylový krycí, pak několik rámků plodu, krycí pylový a minimálně dva se zasobami. Tak je to ve všech nástavcích a ve všech úlech. K zimě se stahují zase u mne k východu. Když usadím roj, nebo udělám oddělek, začnou z 99% stejně a to od východu. Proto by mě zajímalo, jak je to u ostatních s neuteplenými úly na studenou stavbu. Nevím jestli je to dané světovou stranou. Česna nejsou přímo na jih, ale na jihovýchod.
Tonda
>NN úly, studená stavba, orientace česen k jihu, plodové těleso se postupně rozšiřuje (konec února - konec března)od západu k východu. V dubnu již nelze určit, plod je od krycího plástu ke krycímu v horním nástavku. V druhém a třetím nástavku shora je plod umístěn stupňovitě od západu k východu. Proč je asi přitahuje západ? Že by vstřícnější politika???
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 33270
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Radim Polá?ek (e-mailem) --- 7. 1. 2009
Re: spatne_zimovani (33236)
Pro mně je podstatné, že na studenou stavbu si na podzim sednou dopředu k očku nebo česínku a na jaře potom začínají spíše zezadu od pozice, kde v zimě za zásobami dojely. Jinak plodují spíše na pravé straně a jdou doleva, protože já spíše dělám očko u většiny nástavků v pravé polovině. Podle mně o tom vedle česna rozhoduje někdy v srpnu náhoda plus nějaké mikrorozdíly v atraktivitě jednotlivých rámků, možná převládající směr větru nebo bouřka nebo déšt s větrem z určitého směru, oslunění z boku v srpnu. Nepodstatná věc.
R. Polášek
----- Original Message ----- From: "Antonín Podhájecký" <e-mail/=/nezadan.iol.cz> To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Tuesday, January 06, 2009 9:33 PM Subject: Re: spatne_zimovani (33236)
> Jak jsem psal, alespoň u mne je to obráceně. Česna k jihu, pohled zezadu, > kladou z leva do prava, je to od východu k západu. Jde to lehce určit po > celý rok, protože první je pylový krycí, pak několik rámků plodu, krycí > pylový a minimálně dva se zasobami. Tak je to ve všech nástavcích a ve > všech úlech. K zimě se stahují zase u mne k východu. Když usadím roj, nebo > udělám oddělek, začnou z 99% stejně a to od východu. Proto by mě zajímalo, > jak je to u ostatních s neuteplenými úly na studenou stavbu. Nevím jestli > je to dané světovou stranou. Česna nejsou přímo na jih, ale na jihovýchod. > Tonda > > >NN úly, studená stavba, orientace česen k jihu, plodové těleso se postupně > rozšiřuje (konec února - konec března)od západu k východu. V dubnu již > nelze určit, plod je od krycího plástu ke krycímu v horním nástavku. V > druhém a třetím nástavku shora je plod umístěn stupňovitě od západu k > východu. Proč je asi přitahuje západ? Že by vstřícnější politika???
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 33280
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu