78082

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jiri Borik (160.218.138.117) --- 29. 1. 2009
Re: Začátečník a ČSV

Povinné určitě ne, doporučené ? Sám nevím ... Dělám jednatele jedné ZO ;-)

ZO musí poskytnout obdobný servis v oblasti dotací členům i nečlenům. V oblasti léčení je to záležitost domluvy s konkrétními lidmi. S někým se domluvíš v pohodě bez ohledu na členství, s někým ani ...

Spolehlivý zdroj informací to také není, rozumné současné provozní metody člověk najde spíš tady na netu, než u letitých včelařů s pár úly, kteří to dělají jako jejich otcové a dědové a v ČSV jsou jen ze setrvačnosti, dokud se budou vyplácet dotace na včelstvo.

Jde o to najít spíš v okolí nějakého praktického včelaře s nadhledem a schopným vysvětlit podstatu svých provozních metod. Členství v ČSV v tom nehraje roli.

Riziko členství je kromě jiného v tom, že mladý nový člen může být uvrtán do nemalé administrativy ZO a pak vyplňuje stohy papírů, místo aby včelařil.

Šel bych se podívat na výročku ZO jako host (obvykle se dělají teď koncem zimy nebo začátkem jara) a popovídat si. Podle lidí tam poznáš, jestli má cenu se s nimi bavit nebo je to ztracený čas.

Jiří Bořík

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33785


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Vojtěch (85.13.78.2) --- 30. 1. 2009
Re: Začátečník a ČSV

…Spolehlivý zdroj informací to také není, rozumné současné provozní metody člověk najde spíš tady na netu, než u letitých včelařů s pár úly, kteří to dělají jako jejich otcové a dědové a v ČSV jsou jen ze setrvačnosti, dokud se budou vyplácet dotace na včelstvo…Jde o to najít spíš v okolí nějakého praktického včelaře s nadhledem a schopným vysvětlit podstatu svých provozních metod….

Je plno provozních metod ukazováno a vychvalováno. Jsou i takové, kde včelař má i 7 nástavků na úle a ten ve včelách listuje jako v knize. To musí umět, a mít čas. Nedělá mu problém počet 100 místo 50 se stejným výsledkem.Horší to bude po zruší dotace na počet. Když mne požádal o řešení podnikatel, který nemá na včely čas, aby mohl pokračovat ve včelaření po otci, navrhnul jsem mu jednoduchý způsob, jak včelaří děti. Hledej, se dá Moderní včelař a klikne „ Jak včelaří sedmák“. Vybrat metodu není jednoduché, když se začíná, protože většina včelařů vychvaluje svoji , kterou už nehodlá měnit. Provozní slepota nás postihuje každého jinak, ale jen někomu vadí, a něco s tím dělá.
B.V.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33787


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Radim (82.142.122.161) --- 30. 1. 2009
Re: Začátečník a ČSV

Zdravím,
děkuji moc za radu, ještě se zeptám, doporučujete mi jít do ZO v místě včelaření nebo v místě byldiště? (jde o místa cca 20km od sebe v obou případech je to možné) Je to dané nějakým pravidlem? A ještě jeden dotaz je rozdíl mezi ZO a MO nebo je to jen jiná formulace stejné organizace?

Děkuji Radim

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33801


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu