76651

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Radim Polášek (e-mailem) --- 1. 2. 2009
Re: Re:Prodej

Kde konkrétně je jmenovitě psáno, že chovatelé do 40 včelstev jsou
osvobozeni od daní ze zisku plus případných zdravotních a sociálních odvodů?
Připomínám, že výklad zákonů o daních z příjmů ve sporných věcech, kterých
je dost, závisí na výkladu konkrétního úředníka konkrétního finančního
úřadu, takže je třeba, aby těch 40 včelstev bylo dáno neprůstřelně.

R. Polášek

----- Original Message -----
From: <Josef.Mensik/=/seznam.cz>
To: <vcely/=/v.or.cz>
Sent: Sunday, February 01, 2009 11:03 AM
Subject: Re:Prodej


veškeré daně se odvíjejí od + - 40 včelstev mimo registrovaných zemědělců

Pepan


> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Honza <e-mail/=/nezadan>
> Předmět: Prodej
> Datum: 31.1.2009 22:14:59
> ----------------------------------------
> Dobrý den, měl bych dotaz ohledně prodeje oddělků. V tomto roce bych chtěl
> prodat asi 30 oddělků. Vím co to obnáší z veterinárního hlediska. Ale není
> mi vůbec jasné, jestli to podléhá nějakému zdanění. Nechci být komerčním
> chovatelem ale chtěl bych každým rokem nějaké oddělky prodávat takže
můžete
> mi někdo poradit jak se to dělá. Vídám spoustu inzerátů o prodeji oddělků
a
> není mi jasné, jestli to někdo hlídá, jestli se to zdaňuje, nebo jak to
> chodí. Díky
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33836


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Martin (89.103.76.69) --- 1. 2. 2009
Re: Re:Prodej

Přátelé, otázka daní již byla mnohokráte na této konferenci probírána. Co se týká počtu včelstev, tak ty naleznete v § 10 odst.3 písm.a) zákona č. 586/92 Sb. o daních z příjmu. Mimo jiné velmi přehledně je tato problematika rozvedena na stránkách ČSV v sekci "Právní předpisy" a to úplně dole. Pokud budete hledat na internetu celé znění zákona o daních naleznete jej na www.portal.gov.cz

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33837


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(e-mailem) --- 1. 2. 2009
Re: Re:Prodej

Je to §10 o daní z příjmu a týká se zájmových činností (včelaři, zahrádkáři, filatelisti, atd.) včelaři do 40 včelstev se tak posuzují

Pepan


> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Radim Polášek <polasek/=/e-dnes.cz>
> Předmět: Re: Re:Prodej
> Datum: 01.2.2009 11:30:53
> ----------------------------------------
> Kde konkrétně je jmenovitě psáno, že chovatelé do 40 včelstev jsou
> osvobozeni od daní ze zisku plus případných zdravotních a sociálních odvodů?
> Připomínám, že výklad zákonů o daních z příjmů ve sporných věcech, kterých
> je dost, závisí na výkladu konkrétního úředníka konkrétního finančního
> úřadu, takže je třeba, aby těch 40 včelstev bylo dáno neprůstřelně.
>
> R. Polášek
>
> ----- Original Message -----
> From: <Josef.Mensik/=/seznam.cz>
> To: <vcely/=/v.or.cz>
> Sent: Sunday, February 01, 2009 11:03 AM
> Subject: Re:Prodej
>
>
> veškeré daně se odvíjejí od + - 40 včelstev mimo registrovaných zemědělců
>
> Pepan
>
>
> > ------------ Původní zpráva ------------
> > Od: Honza <e-mail/=/nezadan>
> > Předmět: Prodej
> > Datum: 31.1.2009 22:14:59
> > ----------------------------------------
> > Dobrý den, měl bych dotaz ohledně prodeje oddělků. V tomto roce bych chtěl
> > prodat asi 30 oddělků. Vím co to obnáší z veterinárního hlediska. Ale není
> > mi vůbec jasné, jestli to podléhá nějakému zdanění. Nechci být komerčním
> > chovatelem ale chtěl bych každým rokem nějaké oddělky prodávat takže
> můžete
> > mi někdo poradit jak se to dělá. Vídám spoustu inzerátů o prodeji oddělků
> a
> > není mi jasné, jestli to někdo hlídá, jestli se to zdaňuje, nebo jak to
> > chodí. Díky
> >
> >
> >
>
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33841


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu