78432
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- trestik (e-mailem) --- 6. 2. 2009
RE: Zkuenosti s odpa?ova?em Nassenheider
Pokud se nehodláte smířit s použitím jedů, zbývá prakticky jen KM. Když KM, tak odpařovače s dlouhodobým rovnoměrným působením. Na výrobci jak jste uvedl nezáleží.
Umístit 2 pásky Gabonu do úlu je samozřejmě nejméně pracné. Pokud však srovnáme nátěr plodu a vložení odpařovače KM, potom je na tom KM lépe. Srovnání trojnásobné fumigace a aplikace odpařovače s KM je dle mého soudu rovněž ve prospěch odpařovače.
Manipulace s kyselinou vyžaduje určitou opatrnost a je potřeba být náležitě připraven a vybaven. Mám momentálně 20 odpařovačů a jejich naplnění a zavěšení do úlů mi nečiní potíže. Jedinou nevýhodou oproti Gabonu je, že musím vyjmout a někam uložit rámky. Jak jste však uvedl, vše má svou cenu.
S přátelským pozdravem Třeštík
> Zkušenosti s uvedeným odpařovačem nemám, protože nebudu investovat do > trochy plastu o výrobní ceně cca 5 Kč 50 x větší sumy. Tak jsem si ho > raději zbastlil sám a docela dobře vychytil nevýhody obou. Důležité při > hodnocení jsou pouze 3 ukazatele. Jak intenzivně zasáhnou páry KM > reprodukční roztoče, zda dokáží min po dobu 13 dní účině shazovat > foretické > roztoče a pak se také jedná o pracnost při aplikaci. Aby páry zasáhly > roztoče uvnitř buněk je podle zahraničních pramenů ukazatel spálená tráva > před česnem a hrst mrtvých včel. No a to neumí ani formidolové desky. > Formidolové desky i když se jedná o dva šoky po dvou dnech neumí udržet > koncentraci par po dobu 13 dní, pouze 4 a tak o účinném zasažení > foretických roztočů v tomto termínu si mohou nechat pouze zdát. To naopak > by odpařovače bez problémů mohly dokázat. Pracnost vkládání formidolových > desek je pro většího včelaře deprimující a ještě je nutno poznamenat, že > vkládat desky do podmetu je ztráta času. Proto si myslím, že dlouhodobé > odpařovače jsou díky délce působení a pracnosti perspektivnější. A aby to > nebylo tak jednoduché jsou při plnění asi dost nebezpečné, protože polít > se > KM uprostřed lesa jistě nepředstavuje příjemný zážitek a nedej bože,aby > byly zasaženy oči. Takže jak už to bývá, vše má svá pro a proti. > Zdraví R. Stonjek
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 33982
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu