78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (88.103.157.154) --- 7. 3. 2009
Re: Zeborvání

Je to psáno dost komplikovaně, ale to proto, že autora nebrali příliš vážně tak to asi zdůvodňoval a promýšlel z mnoha různých úhlů.

Četl jsem to mnohokrát, protože tam bylo dost zajímavých postřehů a taky něco podobného dělám.

Viz níže.
Ale našel jsem třeba paralelu s prohazováním horní krmné komory a spodního polonástavku na jaře u metodiky Ing. Řeháčka atd.

Osobně to budu zkoušet, protože mě tam toho dost sedí.
Dole je, jak jsem to doposud dělal já. Letos mám právě připraveny komíny souší, abych umožnil včelám hned nosit.

Bez vyzkoušení se nedá tvrdit, jestli je to vhodné či ne.

V tom dolním příspěvku jsme se tehdy bavili o obměně díla, takže tam není další zásah, že jsem tak 14 dnů při další cestě dával nad mednou komoru "medník".


http://www.vcely.or.cz/konference.pl?thread=23356&
------
ALe zimuji ve třech nástavkách 24cm. je to pro mě novinka, takže si technologii trochu ladím, hlavně proto, že jsem donedávna trpěl nedostatkem díla. Ale letos už to podle plánu jelo.
Na jaře jsou včely hlavně v horním N s nabouchanýma zásobama - hlavně medem. Když zaplodují prostřední, s tím není většinou problém. Problém je že jen některé chtějí jít úplně dolů, některé se tomu brání. A v té době přichází Brutální Nikita a zaplodovaný prostřední nástavek rozředí mezistěnama na dva nástavky. V horním je zebra (mezistěna/plást/mezsitěna/), ve spodnějším je jádro s
plodem obklopené dvěma krycími které jsem vytáhl z nejnižšího. Tam je nahradím mimo jiné jedním stavebním. Stavební od loňska dávám dva na nástavek.
Pokud se včelám daří a nestačí jim to, přidávám další nástavek mezistěn.
Protože horní nástavky odebárám a vytáčím a letos budu už masívnějí rušit dílo, na zimu jim zůstává světlé, s tím, že nejspodnější se dostává nahoru (je v něm pyl) a včely si ho na zimu doplní sami, já tam jen doplňuji cukr podle stavu zásob. Ale ty si podle mě ukládají do středu po vybíhajícím plodu.
-----------

A k tomu nemám ani po dvou letech co dodat:-)))

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 34517


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu