77625

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


B.Tichý (80.188.56.170) --- 9. 7. 2009
mravenci, bodavost a další

Letošní snůška u nás: jak u koho jarní celkem dobrá, kdo neměl včely připravené na předčasně rozkvetlou řepku, snůška velmi špatná- Ale ve srovnání před rozmarném počasí lépe již asi říkat podnebí,řekl bych bývala lepší.Vše letos spláchl déšť Druhá snůška není nebo je mezi 5 až 10 kg.
Bodavost včel při sečení kosou způsobuje zvuk sečení a broušení kosy, tedy určitá výška tónu Zkuste brousit brouskem kosu před některými úly a poznáte, které byste měli asi vyřadit z chovu.Ale nezapoměňte si vzít kuklu a rukavice, budou sledovat vaši ruku s brouskem. Na tomto principu také včelaři kdysi dávno přivolávali včely které se rojily - to aby neuletěly. Jsou známé rytiny rojení včel, tlučení na hnce a kosy.Kdysi jsem si myslel, že to byla nějaká pověra, ale byla to u našich černých bodalek zkušennost.
Psalo se zde také o mravencích, mám s tím potvorstvem také letaletoucí problémy, obzvlášť letos, kdy se jim v zemi k vůli mokru moc nelíbí.Všude olej na nožky a pod nožky dát nejde, stejně všude sypat něco - klouzek, kávovou sedlinu, sodu, malbit a já nevím co ještě sypkého.. také nejde..Moje pomocnice manželka a dcera je začaly hubit tím co je jím blízké v kuchyni - ocet. Lily ho na maraveniště v okurkách , pod práh dveří a na desítkách jiných míst a myslím, že to pomáhá, někde dokonce na 100% Zda je to náhoda nebo pravda , uvidím. Koupil jsem velké okurkové balení a pokusím se ho vpravit i do uteplení stěn úlů.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 36634


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu