78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


(195.113.155.3) --- 22. 9. 2009
Organisaovane vcelarstvi v Cesku 1924

ZU Brno resignace starosty Dolezala, tajemnika Kozlika, redaktora Fialy.Starosta vida takovou lasku celeho vyboru ustredi dojat,uvolil se funkci na rok podrzeti.Redaktor Fiala bojoval ale podlehl presile.Josef Kozlik,ridici ucitel,zemrel v nemocnici pohrben v Bilovicich.Fr.Adamec podal navrh aby se v ramci ustredi utvoril spolek chovatelu matek vcely domaci, zvolena komise.

ZU Praha valna hromada,zahajil Vancura,oslava jubilanta Msgr J.Kebrle.K jednatelske zprave zada delegat prazskeho spolku Eichler:Zajima me co-Cesky vcelar-stoji? Vyzadal jsem si rozpocty tiskaren,navrhuji aby bylo jednano s tiskarnami. Jako redaktor tydeniku nemam takovy honorar jako za mesicnik dr.Schonfeld.Pivnicka vysvetluje,ze 6.tisic neni jen pro redaktora...Predsedajici namita ze navrh mel byt podan napred podle stanov.Eichler nesouhlasi: k jednatelske zprave mel pravo na ni se tazat.Vancura zvolen predsedou,Kebrle cestnym predsedou.

Svaz Vyskov uzsi vybor,predseda taj.Smidlik,smirovaci jednani mezi Sdruzenim a ZU Brno.Usneseno aby svolany mimoradne valne hromady v ZUBrno i ve Sdruzeni,jez navrzenou zmenu stanov by prijaly a pak na jejich zaklade splynuti provedeno.Funkcionari obou spolku slozi sve funkce,aby osobnich prekazek nebylo.Slouceni bude provedeno do konce roku 1624.Pozadan Svaz,aby volby do vyboru a predsednictva Svazu byly odlozeny na pristi rok.

Svaz Sjez a vystava v Ostrave.Vecer konana vyborova schuze,nacez za hodinu valna hromada.Jednani o smiru mezi obema moravskymi ustrednimi spolky prenechano komisi. Smidlik navrhuje aby volby Svazu odlozeny.Proti mluvilo nekolik,volby rozhodne provesti.Gersl sestavil s kolegy vcelari kandidatku,nebyl vsak vyborem podporen a pod natlakem predsednictva byl nucen sestavit takovou: Kebrle,Dolezal,Gasperik,Smidlik,Schonfeld,Holecek, Fiala se vzdal zvoleni.

ZUBrno utvoreno sdruzeni chovatelu matek-Druzina-bude odbor ustredi,za cleny nejen spolky,nybrz i chovatele matek a zajemci o chov jako clenove primi.Kazdy rok s valnou schuzi,na niz se vzdy na 3leti voli: predseda,namestek, jednatel,pokladnik.

ZUPraha Kebrle-Smidlik-Vancura navstivili na pozvani dr.Schonfelda Vyzkumny Ustav v Dole.Vybor vzal na vedomi,ze ustav tak jak je a bude vybudovan,je skvelym objektem.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37823


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu