77681

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Pavel Zajicek (213.155.229.110) --- 29. 9. 2009
Re: ECO Včelaření

tak jsme se doma rozhodli, ze zustanu u klasickeho vcelareni a zena, co by zacinajici vcelarka by to zkusila s tim ECO. Po mensim pruzkumu jsme zjistili, ze nejaky ten zajem o med se znackou BIO v cene tak okolo 140 CZK/kg by byl. Co se tyce pozdavku na ECO, tak to neni tak strasne, nejslozitejsi je najit lokalitu, ktera by pak kontrolni firme vyhovovala. V pozadavcich se pise, lokalita s pristupem vody, s dostatkem pylu a nektaru, kde se nepouziva chemicke osetrovani poli. Takovych lokalit opravdu neni mnoho. Od naseho bydliste cca 40 km. Protoze ma-li to mit nejaky smysl a nechceme-li vypadat jako podvodnici, tak lokalizace vcelstev musi byt OK, zbytek tech pozadavku, uly ze dreva , nebo pouze vlastni vosk, uly osterene pouze lnenym olejem atd. to vsechno by se mohlo bez vetsich problemu zvladnout, pak jeste to leceni bez chemie. Tak jestli se to podari, budu informovat.

Mimochodem: ECO vcelarskych farem je uz v cesku vice, u nas na Morave - farma Kolomy, v Cechach je to pani Adamcova z Rokytniku a jsou tam jeste dalsi mensi, celkem jich je asi 8-10.

PZ

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37891


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
KaJi (212.77.163.101) --- 29. 9. 2009
Re: ECO Včelaření

V pozadavcich se pise, lokalita s pristupem vody, s dostatkem pylu a nektaru, kde se nepouziva chemicke osetrovani poli. Takovych lokalit opravdu neni mnoho.
------
Těch lokalit opravdu asi moc nebude.
Tady teoreticky nelze pracovat s efektivním doletem včely - tedy asi tak 2-3 km, ale s možným doletem, podle mě asi tak 5km. To je vzdálenost co je běžně schopné nalákat řepkové pole když poblíž není snůška.
No a kolik je míst, kde lze namalovat kružnici o průměru 8-10km a tam není obdělávaná zemědělská půda.

Takže, jedině snad Keňa, Argentina, Ukrajina, Rusko, KAnada a dalších pár států.
Kdysi jsem koukal na ceny v NSR a překvapil mě velmi malý rozdíl mezi dovozovými medy a BIOmedy. cca do 20%. Aktuální stav nevím. Ale když si člověk vezme, že pro spoustu farem je jedinou změnou jen že přejdou na jiná léčení VD a mají to bez dalších výdajů - kromě certifikace, tak tady máme komparativní nevýhodu než výhodu.

Bohužel.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37894


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
G.Pazderka (80.78.156.8) --- 29. 9. 2009
Re: ECO Včelaření

KaJi:>Tady teoreticky nelze pracovat s efektivním doletem včely - tedy asi tak 2-3 km, ale s možným doletem, podle mě asi tak 5km. To je vzdálenost co je běžně schopné nalákat řepkové pole když poblíž není snůška. <
.........
Jsou požadavky a požadavky. Jestli nejsem na místě, které je zařazeno MZe jako nevhodné k bioprodukci, tak taková bublina s 5 km to praskne coby dup.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37895


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Tomáš Heřman (e-mailem) --- 30. 9. 2009
Re: ECO V?ela?en?


> Mimochodem: ECO vcelarskych farem je uz v cesku vice, u nas na Morave -
> farma Kolomy, v Cechach je to pani Adamcova z Rokytniku a jsou tam jeste
> dalsi mensi, celkem jich je asi 8-10.


Nic moc o tomto tematu nevim, nestudoval jsem to.

Jen jsem byl v Hradci tusimletos na jare na prednasce pana Kolomeho a on se o ECO zminil, ze dostali ci dostanou certifikat. S velkym zajmem jsem se zeptal na leceni KM, cim jak kdy. Odpovedel mi dle me velmi politicky, a ja si to prebral pro sebe tak, ze KM leci pouze oddelky. Pripoustim i sve nepochopeni. Rozhodne me ale v ten den nepresvedcil v souvislosti s KM - otazka je zda se chtel o know-how delit. To jedine by mi nevadilo, stacilo by to rict otevrene a veskere pochybnosti by byly pryc :-)

T.H.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37905


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu