76969

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (212.77.163.101) --- 9. 10. 2009
Re: Levný med

Pouze lakomí židráci kupuji použite sklenice a pan Polášek
--------
Já použité sklenice nekupuji ale používám. Stejně tak jako recykluji velké množství jiných materiálů.
Úly mám z palivového dřeva, takže je mi úplně jendo kolik vydrží. V poslední várce jsem se dostal pod půl hodinu na nástavek včetně režiních prací.
Desinfekce, nátěry a to co jiní řeší mám vyřešeno. Po pěti letech v provozu jde nástavek ze stálého používání mezi t yobčasné - krmení, medníky a nakonec skončí tam kde si ho včely půjčily - v palivovém dřevu.

A u sklenic už vůbec nechápu proč bych je neměl "recyklovat"-tedy používat opakovaně.
Pivo piju většinou ze zálohovaných lahví a mléko taky.
U mléka pokud bych si měl vybrat mezi jednorázovým obalem a vratným sklem, tak jsme u dobrého mléka z místní produkce ve skle (za 20 i s dopravou domů) než za 7,9 v krabici v akci.
Obchodníkům přeji jejich marži a vím že to není zisk.
Na druhou stranu si myslím, že je pro mě lepší se domluvit s jinými a dát do kupy objednávku na kamion a koupit si ho společně. A samozřejmě bych ten kamion poptal na více místech i u obchodníků.
Ale asi k tomu v nejbližší době nedojde. Myslím že asi dost lidí má dobor k vyhazování sklenic, zvláště ti co dřív zavářeli a byli zvyklí sklenice sbírat.
Dost mých zákazníků (značná většina) má dobrý vztah k přírodě a chovají se rozumně. Takže k tomu recyklace patří.

A tak z původních několika tisíc sklenic co jsme si do počátku pořídil - tedy půlkilovek a pak taky z těch 720ml. které se mi podařilo sehnat za 2,20 včetně DPH (ale pár let zpět) mám stále polovinu nepoužitou.
Lidi přijdou pro med s taškou sklenic. Musle jsme dokonce začít nemilosrdně třídit a nechávám už jen "nekolik" standardů. 370, 580, 720 a taky to už zákazníkům tk říkám.

Takže jediné co kupuji jsou víčka. Plastová. Vloni se tady povídalo že prodejna končí, takže tam jsem nakupoval víčka pokud mě pamět neklame okolo koruny. Kupuji více druhů.
/neměl jsem čas organizovat obchod s jejich odbytem. Doslova ODBYT :-). Tam jsou ceny nižší a ale je na to třeba víc času a spousta trpělivosti/
Ta plastová bez těsnění používám víc jak deset let a protože s téměř jistotou je poznám na vrácených sklenicích, tak opakovaně. Vím že jsou od medu. Bez problému, těsní.

No a o balení a zkrášlování medu někdy příště. Jen že gumičku se zlatou mašličkou mám nakoupeno pár tisíc za asi korunu, zdrhovací kytičku v ještě větším množství asi za 0.25Kč. Chleba to nejí. Na zdobení sklenic kolem hrdla a upevňování vizitky.

Prostě je doba, kdy hotové peníze mají vyšší cenu než zboží na skladě a leckdo prostě potřebuje cash. A pak dělá opravdové výprodeje atd. Proč toho nevyužít.

SKlenice- samozřejmě i nové - protahuji myčkou na plný mycí program. A víčka s těsněním vyždycky vyhazuji, ta s těsněním pokud mají moji etiketu (od medu) recykluji.

ZISK JE TO CO ZŮSTANE KDYŽ ODEČTETE VÝDAJE. A svůj čas.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38021


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu