78432

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (212.77.163.106) --- 25. 11. 2009
Re: podnikání, racionalizace a inprovizace

Stonjek:
U mě pracuje čínský vysoušeč a je to o třídu výš než předvádějí evropští výrobci ....
-------------
Přímo vysoušeč medu?
Byli by nějaké detaily, nebo zdroj?

Díky

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39007


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Stonjek (90.178.35.48) --- 25. 11. 2009
Re: podnikání, racionalizace a inprovizace

Je to běžný vysoušeč zdiva a pracuje v medárně. Stál něco mírně nad 5 000kč. Má název Bielmeier BHG 202. Z názvu jsem předpokládal, že se jedná o německý výrobek ovšem paní v internetovém obchodě mě přesvědčila, že ačkoli se jedná o Čínu je zde servis a ona s ním má ty nejlepší zkušenosti. No a já to mohu potvrdit, např výkon vyšší než připouští návod apod. Koupil jsem ho, protože letošní med byl prostě hrůza. Obsah vody často nad 22% víčkování v nedohlednu. Přesto, že veškeré obaly mám dobře uzavřené, na vysoušeči mám nastavenu vlhkost prostředí 40 % do lahví stáčím kolem 16.5 až 17%. Jak je to možné nevím ale měřím to jak hustoměrem, tak refraktometrem a z těch několika desetinek rozdílu nedělám vědu. Předpokládám, že vysoušení má na svědomí hlavně rozpouštění medu před plněním do lahví v hodně suchém prostředí a asi 3 x promíchání a vehnání suchého vzduchu do boxu. Jinak si to neumím vysvětlit. Proto medárnu budu řešit až přijde její čas a vysoušeč medu tam bude hrát také svojí roli. Zatím jsou důležitější věci v pořadí. Ale ten strach a silně sevřené tělní otvory od pasu dolů, že mi vše zkvasí, ten už nechci zažít. To ať si prožívá konkurence!! Zdraví R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39008


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
R. Polášek (83.208.54.27) --- 25. 11. 2009
Re: podnikání, racionalizace a inprovizace

S tím vysušečem zdiva na vysoušení medu to je dobrý nápad. Mně se cca třítýdenní vysoušení letošního letního medu v otevřené nádobě na půdě pod rozpálenou plechovou střechou neosvědčilo, trošku to vylepšilo, ale ne moc. Víc už to nešlo, protože by se potom do medu dostalo příliš prachu. Ještě že včelstev a medu jsem měl málo a tak ten med s přehledem přes zimu spotřebujeme sami, v nejhorším případě bude nějaký litřík medovinky.
Co se týká cen medometů a dalších cen strojního vybavení pro včelaře, onen obrovský rozdíl mezi cenou materiálu a cenou výrobku podle mně z velké části vzniká neobchodním způsobem výroby. Podle mně nakonec převládnou "nevýrobní" dodavatelé, výroba pro standartizované rozměry rámků až na vývoj, speciální technologie a snad konečnou montáž bude objednávána u různých dodavatelů a v případě desítkových až stovkových sérií a tím množstevní slevy na materiálu může nakonec být výsledná cena takového standartizovaného medometu stejná nebo i nižší než kolik bude stát jednoho včelaře nákup materiálu pro jeden takový medomet. A mimochodem toto bude asi jediná možnost, jak obchodně soutěžit s dovozem takových zařízení z číny.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39014


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu