78289

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (83.208.54.27) --- 26. 11. 2009
Re: v?ela?sk? spolky

" Tak to domysli do důsledků Jeden den sebereš medníky druhý je dovezeš do medárny večer se vrátíš a třetí den dáš medníky zpět"
To je přece nesmysl, to záleží, jak si kdo nastaví včelaření. Pokud vozím medomet a vytáčecí stan za autem na přívěsu a vytáčím na stanovišti, rezervní rámky skutečně prakticky nepotřebuji. Pokud to nedělám, tak stejně musím mít rezervní rámky, které vložím místo rámků s medem, abych mohl rámky s medem odvézt domů. Rámky s medem pak můžu klidně vytočit kdykoliv později a uskladnit je v rezervních nástavcích až 2 - 4 týdny, než se na nich projeví zavíječi a musel bych je dát zpátky včelám na vyčištění od larev. Ani když nemám náhradní rámky, není to zas takový problém. Plásty s medem vyberu, na jejich místo nad mřížku otřepu první nástavek pod mřížkou a úplně vespod podstavím náhradní nástavek se 4 - 6 mezistěnami. Po vytočení mezistěny doplním vytočenými rámky a je to. Ostatně když používám například výkluzy, je před vložením výkluzů doplnění úlu o náhradní prázdné plásty podmínkou k kvalitnímu vyklizení nástavku s medem nad výkluzem od včel.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39046


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu