78276

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (83.208.54.27) --- 9. 12. 2009
Re: Převoz včelstev o vánocích.

Já jsem jednou převážel včely v časném předjaří asi dva kilometry na dvoukoláku. Bylo asi + 5 st C, slunečno a kolem cest neroztálé závěje. I přes otřesy při provozy včely jen trošku hučely, převoz skoro ani nezaznamenaly.
Ale na přívěsu za autem na tak dlouhou trasu by asi klidné nezůstaly a převoz v interiéru auta mně na takovou vzdálenost připadá hodně nebezpečný. Jednak při havárce člověk, který zůstane v autě se včelami zaklíněný, si s velkou pravděpodobností koleduje o smrt ubodáním včelami a jednak mám takový pocit, že převážení včelstev v interiéru může být považováno za porušení pojistných podmínek v povinném ručení i případném komerčním havarijním pojištění. Pojišťovny by tedy mohly vypovědět plnění a svépomocný fond by takovou hodně miliónovou škodu asi taky nekryl.
Já bych radši počkal, až bude těch + 12 venku a včely převezl na přívěsném vozíku. A až nebudou silnice s náledím a kvůli tomu kalamita na D1 a podobně.
Převoz menšího množství oddělků, ve velikosti vhodné pro ruční manipulaci, by na takovou vzdálenost možná bylo výhodné vlakem, jeden dva oddělky jako příruční zavazadlo u sebe nebo větší množsví potom v vagónu pro zásilky. Přepravní podmínky ČSD převoz živých včelstev dovolují. Akorát nemám představu, jak by včelstva zvládla přechody mezi venkovní nízkou teplotou a teplotou ve vagónech nebo čekárnách.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39279


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu