78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (83.208.54.27) --- 9. 12. 2009
Re: převoz včelstev o Vánocích atd...

"Ste prekladali včely pri -15˚C (za 15 rokov som nezaznamenal takéto mrazy cez deň,"
Severní Morava je otevřená k severu a k severovýchodu. Pokud od řekněme poloviny prosince do poloviny ledna napadne na ostravsku a v Polsku aspoň 20 čísel sněhu coby tepelné izolace od tepla ze země a přijde severní a severovýchodní proudění kdesi ze severovýchodu Evropy, něco jako bylo proudění na konci října, je u nás v té době v noci mráz nad -20 st c a ve dne je těch -10 - 15 st C. Někdy před 4 roky jsem naměřil venku v noci - 28 st C, tady "dole" v předhůří Beskyd v nadmořské výšce jen cca 330 m nad mořem. Mráz přes den -10 - 15 st C není každý rok, ale zas není nijak vzácný.
Tehdy v 90 letech jsem pár roků zkoušel zimní připojování oddělků k produkčním včelstvům a jeden rok to zrovna vyšlo na to severní proudění a ten mráz.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39294


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu