78432
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Kozlík (90.177.14.87) --- 15. 12. 2009
Re: Pečenka F aerosol
Bohužel musím konstatovat , že mi jedno včelstvo vylupovaly i v listopadu , protože se ukázalo na 2 dny hezky. Během této velmi krátké doby odnesly skorem všechny zásoby. Odlétaly k sousední vesnici cca 300m. I po přenesení včelstva a ochlazení kdy moje již nelétaly ,cizí stále přilétaly a snažily se dostat do sousedních včelstev.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 39388
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - R. Polášek (83.208.54.27) --- 15. 12. 2009
Re: Pečenka F aerosol
Ojedinělé dny, kdy je přes poledne teplo a včely létají, jsou v listopadu a prosinci skoro každý rok. Masívní vylupování je potom znakem nějaké chyby, buď nenormálního oslabení včelstev, třeba varaózou a to pak nestíhá ochránit zásoby nebo nevhodným umístěním zásob a usazením včelstva, nebo prostě naplno otevřeným česnem vespod. Proto se zhruba od konce září česna zužují nebo dokonce uzavírají, aby vylupování nebylo masové, když už nějaké je.
Když jsou včely vylupovány na podzim, o to víc budou vylupovány časně na jaře, kdy včelstva jsou ještě slabší a obsazují ještě méně zásob, případně dokonce úplně uhynuly. Na druhé straně časně na jaře má vylupování spíš kladný vliv, protože na rozdíl od podzimu se na tom neúčastní včely ze sousedních stanovišť, ty přes zimu zapomněly a kvůli chladnému počasí nepřeletí. Na vylupování se potom účastní výhradně včely toho stanoviště, takže zásoby se neztratí, nákaza nepřijde, včely v předjaří se nebrání a nezabíjejí se a vylupované zásoby simulují přírodní snůšku, takže podporují plodování.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 39390
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu