78276

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Libor (62.168.45.106) --- 26. 12. 2009
Re: střídavý pohon

Zdravím Vás pane kolego,

ano, ten regulátor skutečně mění frekvenci, ale napětí s tím přímo souvisí. Otáčky na volt jsou u každého motoru psány informativně, aby si každý udělal obrázek, jakých max otáček (po přepočtu) dosáhne při plném plynu a při takovém napětí, jaké máme po ruce, tedy např. autobaterie 12V.
Např. KD36-50-12S 2900kv je tedy co se otáček týče děsná pila, jelikož 2900 rpm/volt x třeba zdrojových 12V dělá 34800 otáček za minutu, k čemu však toto použít (-: to už je pak na vkusu každého soudruha. (-: V závislosti na aplikaci je pak roumné takovémuto motoru poskytnout dodatečný pasivní chladič.

Ten kroutící moment při nízkých otáčkách nejsem bohužel schopen posoudit (ale nebál bych se toho, záleží na zamýšlené aplikaci)

Otázku, zdali "je možno zapojit k nabíječi i baterii" jsem nějak nepobral (?) Zkuste prosím jinak a lépe. (-:

Co se charakteristiky článků týče, tomu regulátoru je to jedno, pobere, Li-Pol, Li-Ion, NiCD, NiMH, PB. Zatímco pulzní zdroje napětí se mu nejspíše líbit nebudou.

Jinak Podkrkonošský potlach se vskutku povedl, gratuluji. Napadlo mne, že bychom mohli této vánoční pohody využít, sezvat ještě další kolegy třeba opět do Trutnova, no a abychom si mohli dát všichni do trumpety, zkusil bych zajistit následný rozvoz domů. (-; Dejte vědět, co si o tom myslíte. Ať se daří, Libor.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39571


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (83.208.54.27) --- 26. 12. 2009
Re: střídavý pohon

Jestli tomu dobře rozumím, to jsou ty motorky, které používají kvalitativně nové (20 let nové) permanentní magnety dotované prvky vzácných zemin, díky vyššímu magnetickému toku a stálosti je s nimi možné udělat mnohem menší a lehčí elektromotorky stejného výkonu než jsou starší elektromotorky z nějakých vraků aut a podobně.
Vinutí potom je pouze na statoru, zatímco na rotoru jsou pouze permanentní magnety. Źívotnost motorku je potom určena pouze životností ložisek, ne jako u těch starých životností komutátoru a uhlíků. Z toho plynou i ty podstatně vyšší provozní otáčky, které taky přispívají k miniaturizaci motoru vzhledem k výkonu. Jestli jsem napsal nějakou blbinu, tak mě opravte.
Tak už je zlevnili na rozumnou úroveň, před lety jsem na ně narazil, když jsem hledal možnosti k pohonu medometu, ale tehdy byly v porovnání s dynamy z vraků příliš drahé.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39572


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu