77420

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Stonjek (90.179.161.201) --- 29. 12. 2009
Re: fotky pohonu

Zdravím. Jestli vyhovují motorky z chladiče např. Favorita, který má tuším 50 W tak k nim existuje dokonalá regulace, kterou vám pošlou ze zásilkového obchodu, jestli ale máš vyzkoušeno že to funguje natvrdo tak to je ta správná informace.,Jinak tento motor a uvedená regulace mi honí náhradní medomet a už toho má za sebou hodně a je spolehlivá a nic se nehřeje. Jinak velkému teoretikovi: Zapoměl jsi na dotace a spočítej si to všechno ještě jednou, možná tvé nadšení poleví. K těm Mírovým motorkům, možná to funggovat bude možná tomu bude něco chybět a pak je to o těch omylech a o zmarněném čase, který bude chybět jinde. Já sám nevím stále váhám. Jinak otáčky těch válců obhaduji na videu tak na 400/min a motorek z větráku zatočí podstatně svižněji nevadí to? A jak běhají spirály na kartáčích souběžně, nebo proti sobě není to tam moc dobře vidět. Děkuji za odpověď. R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39631


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (83.208.54.27) --- 29. 12. 2009
Re: fotky pohonu

Regulace motorků na stejnosměrný proud, třeba z toho Favorita je dneska už triviální záležitost, včetně regulace impulzní. Což dokazuje i to, že prodávané stavebnice jsou většinou na dnešní součástky aktualizovaná zapojení z amatérského Radia z 70 a 80 let. V 70 letech k tomu byly vyvinuty použitelné tranzistory coby ovládací členy i výkonové spínače, v 80 letech se prosadily různé univerzální integrované obvody a v 90 letech to byly první generace specializovaných integrovaných obvodů. To vše se nyní doprodává nebo se prodávají jejich současné verze doslova za pár korun, výběr je obrovský. U impulzních regulátorů je potom ještě třeba znát prvních pár kapitol základů elektroniky, protože je třeba regulátor opatřit ochrannými obvody proti indukčnímu přepětí, proti zkratu, dost častému na komutátoru těchto motorků, případně proti tepelnému přetížení... S nimi dlouhodobě a spolehlivě funguje regulátor s výkonovým tranzistorem nebo jiným výkonovým spínačem z výprodeje za pár korun, bez nich i malý motorek může odvařit i drahý současný polovodičový výkonový spínač za pár stovek.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39638


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu