77630

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


A.Turčáni (62.168.124.210) --- 1. 1. 2010
Re: Rejsek ve včelstvu

Pred týždňom som zistil, prítomnosť piskora v dvoch úľoch. Ani chvíľu som neváhal a škodcu z úľa som vyhnal, na vonkajšej teplote nezáleží, ak dokážete škodcu vyhnať z úľa, potom pár uhynutých včiel vysoko nahradí straty spôsobené škodcom. Vždy záleží aká je úľová zostava (ja mám plodisko nad debničkou s plástami), otvoril som naplno hlavný letáč, aby mohol piskor uniknúť z úľa.
Zimujúci chumáč pri nezúženom včelstve je sústredený vpredu a pri bočnej stene, piskor sa môže práve tam zdržovať, preto jemne nadvihneme uteplivky, aby piskor reagoval na svetlo a zbehol dole. Debničku odložíme na kozlík, potom postupne ďalšie a tyčkou prejdeme po uličkách, môže tam byť schovaný, dno vyčistíme (po kútoch budú len zbytky včiel), piskor už tam nebude, ak bol v úli tak určite. Piskor sa v úli zdržiava len v čase kŕmenia, inak žije mimo úľ. Všetko vrátime nazad, letáč upravíme a letáčový otvor prekryjeme materskou mriežkou.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39690


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu