78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Stonjek (213.151.87.2) --- 7. 1. 2010
Re: Rada

No Antone já to vidím jinak. Zbytečně vykonaná práce zušlechťuje pouze nemyslícího blba. Když jsem začínal včelařit a podotýkám, že hodně prapodivně, tak se mě ujal špičkový soukromý včelař J. Topinka, pro starší včelaře v okolí Prahy je to ještě dnes pojem. Tam jsem se naučil 3 základní věci. V jednoduchosti je dokonalost, zbytečně se dře pouze hloupý a nemyslící včelař a drahé věci, když nemusí, kupuje včelař s obdobnými vlastnostmi a může se přidat ještě neschopnost.Tenkrát jsem se proto svému učiteli tak trochu tajně posmíval, dneska jsem snad ještě potrefenější. Než abych se u nějaké operace ohýbal, raději 14 dní přemýšlím jak na to. A při vší skromnosti musím říct, že tímto směrem se mi zvl. v poslední době daří. A díky uspořenému času a snížené pracnosti mohu rozšiřovat. Takže na každý problém může být několik pohledů.
Zdraví R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39776


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
a.turčáni (85.248.32.254) --- 7. 1. 2010
Re: Rada

Ruda, ale ja netvrdím, že mozog nepoužívam, ja som toho za svoj život navymýšľal aj mimo včelárstva (v čase zlepšovákov som si privyrobil na Škodu 100). Ja sa teším na odber plných plástov s medom, ako čakať na neexistujúce vyberacie zariadenie. Ja zas tvrdím, komu sa nechce robiť, nech ne včelári, môže ísť do krčmy a čakať na dobrodinca čo mu zaplatí.
O tom npr. svedčí moje zariadenie na kontinuálne vytáčanie medu (odviečkovací stôl, ručný medomet na voľnobeh a veľkoobjemové cedidlo) mi dovolilo vyradiť pomocný personál a stačím si na prácu s medom sám, alebo výrobiť úľ PUT B 10 mi dovolí jednoducho a lacno šablona v štýle, ako by ich "jedna mater mala".
Aj napriek tomu tvrdím, že včelárenie je tvrdá práca, pre tvrdých chlapov, hlavne vtedy keď ju poctivo robia.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39777


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu