77390

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 9. 2. 2010
Otganisovane vcelarsvi v Cesku 1933

-Vcelarske Rozhledy-prevzalo ZU Praha a z casopisu opozicniho se stal odborny o plemenem chovu.(vydavatel Noebert se rozpomenul,ze zesnuly odkazal casopis jinemu nez Eichlerovi.)

-Vcelarsky Obzor-nezavisly svobodny list ceskoslovenskych vcelaru,volne sdruzeni pratel Kitzberka.Redaktor : Eichler,redakcni kruh: Bohac,L.Fiala, Kaspar,Marek,Nepras,Netukova,Novak,Rohatecky,(Brenner).

ZU Brno Reorganisacni komise: Stanoveny volebni okresy a direktivy k vypracovani stanov.Komise rozsirena a na misto dosavadniho p.Vecere,zvolen Kyselka.Rozhodnuto ze clanky o reorganisacnich vecech az do valne hromady nebudou ve Vcele Moravske otiskovany.

24.4. ZU Brno Valna hromada v Olomouci.Velka cast delegatu v cas neprijela. Byl zjisten pocet hlasu jednotlivych delegatu,avsak podle tohoto principu secitani hlasu nebylo.Debata o cukru zabrala 3hodiny.Pokud mluvili recnici z vyboru-Calabek-byla jim ponechana volnost slova.Jakmile se prihlasili jini, nastal vzdy velky krik,tleskani,aby nemohli byti vyslechnuti.Oposice byla ukricena,nedano ji slova,ani po dutklivych zadostech.Pravoplatne predlozene body jednani,jenz uzavrel spravce spolkoveho domu s ZU nebyly predlozeny vyboru ani val.hromade.

ZU Praha Valna hromada utoky proti prazskemu spolku a nekterym delegatum,bylo patrno.ze oposice musi byt umlcena.Pozadavek aby smlouva s najemcem -Medokomise-byla uverejnena byl odmitnut,projednana bude na pristi val.hromade.Koupe domu z inzeratu s limitem do 1.200 000 Kc. doporucen dum Kremencova c.6

ZU Brno prikazano Ferdinandu,Havlickovi,Schmiedovi, aby zapis z minule valne hromady zkratili pro zapsani do protokolu.Vzata na vedomi rezignace Vecere z vyboru ZU i (reorganisacni)komise.Odmitnuta zadost o zverejneni schuze vyboru.Odmitnuta stiznost na predsedu,ze nesjednal klid na valne hromade v Olomouci.Naopak vyslovena p.Kyselkovi naprosta duvera,vedeni schuze bylo bezvadne v souladu se stavajicimi zvyklostmi a stanovami.
29.9. ZU Brno Zapis z valne hromady po delsim,casto bourlivem jednani beze zmeny schvalen.Zjisteno ze delegati zastupovali 521 hlasu.
Predseda Kyselka o duvere: Nebuduli donucen,nedam hlasovati.Minuly rok jste nas zvolili a kdyz tehdy jste meli k nam duveru,nevim proc by po roce k nam duvery nebylo,kdyz jsme poctive pracovali.Jest mi 74let,pracoval jsem vzdy poctive.
Letak Brnenskeho spolku byl vydan s umyslem,dosahnouti jasnosti zpravy. Kde je vsak vyuctovani? Melo byti revisorum predlozeno.Nebylo-vzdali se funkce.Bylo dosti casu na zvoleni novych revisoru ! Vybor ma oznamovati vsechny usneseni.S Ferdinandem se uzavre smlouva a ani vybor oni nevedel.

5.11.ZU Praha vybor poprve zasedal ve vlastnich mistnostech v Kremencove. Medokomise budiz zlikvidovana,ztraty budou pro cleny mensi nez ty,ktere vznikaji provozem.
9.12.ZU Praha starosta B.Vancura vita cleny UV ve vlastnim dome.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 40839


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu