77427

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 10. 2. 2010
Re: tmavé souše

"Kolikrát jsem v tavidle zjistila,že tmavá souš něla minimum košilek,jestli to bylo potažené propolisem,nevím.
Kdysi jsem koupila včelstva po včelaři,terý mě zaučoval,když jsem se rozhodla chovat včely.Dílo bylo tmavé a včely mi připadaly malé a tmavé."
Počet zaplodování se nejspolehlivěji pozná starým dobrým způsobem, pohledem přes plást do slunce nebo do rozsvíceného světla. Pomocný údaj je váha prázdného plástu, ten ale není vždy spolehlivý. Pro kompletní plástové "hospodářství" je pak ještě třeba odlišovat krajní krycí plásty, ty zaplodované nebývají, přesto je vhodné je po pár letech likvidovat, protože pokud zrovna v zimě nezplesniví a nejsou vyřazeny, bývají i tak přes zimu hodně kontaminovány těmi plísněmi a podobně a během podletí a podzimu bývají včelami hodně pajcovány propolisem. Pokud se přemístí doprostřed plodového hnízda, včely do nich nerady kladou. A výjimečně mohou být napadeny plísní i v jinou roční dobu, například při tom supervhlkém počasí loni v létě jsem nevěřícně koukal, že v červnu rohy úlů byly vlhké a měly i v létě náběh na plíseň a krajní plásty určitě dostaly svou dávku.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 40881


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
HR (85.248.21.79) --- 10. 2. 2010
Re: tmavé souše

Plíseň v úle je otázka dobrého větrání. Na zasíťovaném dně a otevřeném očku v úle na stěně vodu nenajdeš a plíseň jak by smet.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 40894


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu