78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Streit Pavel (78.136.174.142) --- 9. 3. 2010
Re:

Nebudu se s vámi přít o to, že se někde může zvápenatění objevit, v tom máte pravdu, G.Pazderka to napsal dobře, matka může přispět ke zlepšení, KM také, ale komplexní řešení to není. Je to možná hodně tvrdé, včelstvo vysířit a úl spálit, pokud máte ale 300 včelstev, jistě není problém tento stav dorovnat novým oddělkem ze svého hospodářství v novém úlu, s novou matkou a mladým dílem. Oželím raději med z jednoho včelstva, a zároveŃ zajistím snížení infekčního tlaku nemoci na stanovišti. To je kompexní řešení. ˇPokud by se mi na stanovišti oběvila nosema, nebo zvápenatění, indikované včelstvo bych vysířil, úl s jeho vybavením spálil. Prohlédl ostatní včelstva. Na včelnici u ostatních včelstev nasadil KM a tím by měl být problém na včelnici komplexně vyřešen. Tak bych to udělal já. Pokud si dobře pamatuji tak norské zimování bylo vyvinuto speciálně na potlačení nemocí mosema a zvápenatění. Pokud se mýlím, opravte mě. Zdraví P.S

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 41921


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
PavelN (193.179.220.250) --- 9. 3. 2010
Re:

"Je to možná hodně tvrdé, včelstvo vysířit a úl spálit, pokud máte ale 300 včelstev, jistě není problém tento stav dorovnat novým oddělkem ze svého hospodářství v novém úlu"
To je opravdu hodně tvrdé
kdyby měl pokaždé spálit úl i se včelami, asi by se nedopracovat k 300 včelstvům. zkuste někdy vyřešit zvápenatění jinak než ohněm a zjistíte že to jde. Většinou stačí vyměnit matku, při větším napadení udělat obměnu díla nebo i úlu, ale nepálit, jen desinnfikovat. Pálit úly pro zvápenatění nebo nosemu je jako jít s dělem na komára.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 41925


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu