77667

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


P.Krátký (90.180.212.169) --- 14. 6. 2010
Re: Trvanlivost vykonu matek

"A tak si kladu otázku, zda měnit nutně starší matky u dobrých včelstev, která jsou v průměru a nad ním.
Zvlášť když si myslím, že tichá výměna není u mých včel až tak vzácná věc."

---------------------------------------------------------

Také mám podobné zkušenosti,matka,kterou jsem měl jako plemennou,mi sloužila celé 4 roky,výnosy nejen jejího včelstva,ale i jejích dcer na špičce,včely mírné,nerojivé(i přes ne příliš mohutná včelstva- nejspíš značně dlouhověké),materiál Dol.Dnes některé její dcery mám také už čtvrtou sezonu a včelstva pořád super.
Síla takových včelstev mi vyhovuje.Na co mít v provozu včely,které na to,aby podaly slušný výkon,tak jim nejdřív musím nastrkat kvanta mezistěn a souší,jinak odletí do širého světa, když jim ten blb nestíhá,stačí se malinko zpozdit a už je to v rojovce,to je pak člověk v podstatě otrok,který musí na každé včelstvo natlouct mraky rámků a sešroubovat několik nástavků,aby měl ty rámky do čeho nacpat(zvlášť,kdyř každoročně rozšiřuje,takže nemá žádné rezervy z minulých let).
Ano nemám nic proti starším matkám,pokud jejich včelstva podávají slušné výkony,tak je nechávám co nejdéle,aspoň se jejich cennější geny šíří v podobě trubců déle a zlepšují kvalitu včelího materiálu v celém okolí(dokonce i soused včelař povídal,že ty jeho bodavé bestie nosí víc medu a nejsou už na něho tak zlé).

Zdraví Pavel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 45161


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu