78508
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 29. 6. 2010
Re: cukr a svaz
Já bych komisionelní léčení už tak zase nedramatizoval. Pokud se včelaři sdruží v ZO a jejich cílem je společné léčení, tak prosím. Když jsem v takové organizaci která svým způsobem netoleruje takovou věc jako společnou nečinnost a individuální léčbu, tak pokud opravdu takový nepřízpusobivý člen (či nečlen) neléčí a tak zamořuje významně okolí, tak unás to funguje tak, že jestli má takový včelař pravidelně (každoročně) stovky roztočů v měli, tak nastoupí úřední postup SVS a je vymalováno. Po takovém řízení musí mít potom už jen dobré výsledky. K dobrým výsledkům v oblastech zdravotních se ostatně jakkýkoli chovatel zvířete bez osobních vědomostí nedopracuje. Takže nějaké školení u jednoho člena někde u včel dá více praktických zkušeností, než halooo kolem komisí.
_gp_
2010/6/29 M. Václavek <e-mail/=/nezadan>: > Nejde mi o to, abychom vymítili varroázu z povrchu zemského. To není možné. > Spíše naděje vkládám ve šlechtění varroatolerantních včel. Jen nejsem > spokojen s tím, že i u nás jsou hromadné úhyny, i když organizujeme tu > slavnou komisionální léčbu, ze které se výsledku stává dost těžkopádný > kolos předsudků a živná půdou pro takyvčelaře. Takže vlastně spíše škodí, > než pomáhá. > > Kdybychom si svá včelstva každý léčil sám a sám si je kontroloval, určitě > by také docházelo k hromadným úhynům (praxe z ciziny). Ale na rozdíl od > současného stavu by každý nesl plnou odpovědnost a ta zavazuje. V takovém > stavu se nevytvářejí podmínky pro lenochy a parazity. Ušetřilo by se > spoustu starostí a zbytečné práce. Svaz by mohl více investovat do > propagace včelích produktů a včelaření jako takového. Mohl by distribuovat > kyselinu a o víc by se starat nemusel. Na druhou stranu musím uznat, že jde > o dost utopistickou představu. ČSV si na péči o zdraví včel vybudovala > mocenský monopol, kterého se asi v dohledné době nikdy nevzdá. Naštěstí > nezakazuje používání odpařovačů, takže v jistém plně liberálním včelařském > prostředí žijeme již nyní. Je to jen na nás, zda budeme spoléhat jen na > monopol svazu, nebo se k věci postavíme odpovědně (monitoring a samoléčba v > případě nutnosti). > > //\/\\// >
-- ___ / __| _ _ | (_ || || | \___|\___/ ____ | _ \ __ _ | |_) / _\ | | _ /\__/_| |_|
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 45602
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 29. 6. 2010
Re: cukr a svaz
Nemůžu ještě nereagovat jinak, než tím, že nejen včelař, ale hlavně výrobce léčiv musí mít osobní kontakt s léčbou, pro které vyrábí prostředky a léky přímo u zákazníků.
To neznamená, že si vytvoří nějaké formuláře pro chovatele a vyplňujte, ale vyšle takového firemního průzkumníka a ten aktivně v sezónnách, znovu píšu osobně a se vší vážností a zodpovědností prohlíží a podává zpětně hlášení pro výrobu přímo z terénu.
Prostě asi tak by to mělo normálně fungovat a ne že dá na nějaké záznamy z druhé ruky. Také by tak fungovala zpětná vazba na SVS, která jak takovou léčbu předepisuje. Narážím tímto na věčný problém u nás s Gabony, ale také na jiné léčiva a postupy. Divil bych se, kdyby se nenašel včelař, který by nebyl ochotný nezávisle a externě spolupracovat s takovým vlastně výzkumným dealerem, který by mu potvrdil zda je lék 100% nebo je tu chyba ve výrobku či návodu k použití a vyrábí se tak zmetek nebo tvoří experimentální postupy, které vedou ke ztrátám včelstev. Nebo obráceně, přímo u nějakých experimentátorů mohou mít námět na nové výrobky a postupy.
Takže zpětná vazba u výrobce má fungovat přímo a ne přes pěkně vypsaný papír.
_gp_
2010/6/29 Gustimilián Pazderka <g.pazderka/=/gmail.com>: > Já bych komisionelní léčení už tak zase nedramatizoval. Pokud se > včelaři sdruží v ZO a jejich cílem je společné léčení, tak prosím. > Když jsem v takové organizaci která svým způsobem netoleruje takovou > věc jako společnou nečinnost a individuální léčbu, tak pokud opravdu > takový nepřízpusobivý člen (či nečlen) neléčí a tak zamořuje významně > okolí, tak unás to funguje tak, že jestli má takový včelař pravidelně > (každoročně) stovky roztočů v měli, tak nastoupí úřední postup SVS a > je vymalováno. Po takovém řízení musí mít potom už jen dobré výsledky. > K dobrým výsledkům v oblastech zdravotních se ostatně jakkýkoli > chovatel zvířete bez osobních vědomostí nedopracuje. Takže nějaké > školení u jednoho člena někde u včel dá více praktických zkušeností, > než halooo kolem komisí. > > _gp_ >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 45604
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu