78287

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


a.turčáni (94.229.32.130) --- 14. 7. 2010
Re: Výměna matky

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jako začátečník, jak měníte v tomto období matky? Potřebuji vyměnit ve dvou včelstvech matky. Budu mít oplozené F1. Díky.

Pre začiatočníka je škoda dávať zložité rady. Pri pridávaní M, musí včelár postupovať uvážlive, má v rukách kapitál, ktorý nezískal zadarmo. Mohol by som Vám dať 100% radu na prijatie matky, ale musíte prejsť určitým vývinom, aby Ste to dokázali.
Preto ponúknem Vám trochu zdĺhavú ale istú radu a o to ide.
Píšete "budu mít oplozené M F 1", to značí, že ich nemáte.
Tak už v tomto čase odoberte matky z úľov a včelstvá ponechať na na samé seba minim. 7-8 dní, začnú robiť náhradný -nouzový chov matiek. Po uplynutí tejto doby vylámte MB z NCH a pridajte oplodnené M v pridávacej klietke. Vypúšťací otvor uzatvorte cukromedovým cestom (dobre tvrdé) a vložte do rozšírenej uličky, aby včely mohli CMC vyjedať a matku uvolniť. V tomto čase už včely matky s novou materskou látkou včely prijmú medzi seba.

Je to dlhšia doba, ale je istejšie vsadiť na takýto postup, aby prijatie bolo 100%-né. Samotné včelstvo odialením plodovania nič nestratí a rýchlo stratu dobehne. Uvedomte si jedno, ak je človek netrpezlivý a stratí o matku v tomto čase, tak stratí oveľa viac, drahú M a získa nakoniec slabé včelstvo do zimy, ak nie aj o včelstvo.
A spôsob si vyberte sám,najlepšie pridanie konfrontovať so skúseneším včelárom osobne.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 45855


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu