78275

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 1. 8. 2010
Re: Přidání matky.

"Dnes jsem si přivezl oplodňáček s novou matkou a chci se zeptat , když tu novou matku dám přes vyjídací klícku do včel a následně odstraním nevyhovující matku tak co mám udělat se včelymy co byl přivezeny v oplodňáčku s matkou. Mám je sklepnout k těm včelám jak přidávám matku, nebo je mám nechat v žebrat do ostatních včelstev, předem děkujiz a odpověď."

No, první by se odstraňuje původní matka a teprve potom, ale zásadně podle konkrétního postupu výměny matky se přidává nová.
Včely z oplodňáčku by v žádném případě neměly přijít do včelstva, kde se mění ta matka, protože by mohly podnítit odpor proti přidané matce.
Oplodňáček, to je jinak jen hrstička včel, takže se myslím ani nevyplatí s nimi nějak pracně šachovat. Já bych je normálně vytřepal před úly na zem a nechal na nich, jestli se vžebrají do úlů nebo ne. Plod v oplodňáčku bych nenechal zmařit, asi bych si pohrál a rámečky nebo jen vyřezané voští zabudoval do nějakého rámku na vyřazení atd a přidal do některých včel do nástavku pod plod těchto včel k vylíhnutí. Asi bych rámečky do rámku zadrátoval tenkým vázacím drátem nebo tak nějak.
Možná jedině kdybych měl nějaký hodně slabý oddělek na rozmezí přežití - vyloupení zlodějkami, zkusil bych k nim po odebrání matky ten oplodňáček, včely i plod, přidat.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 46233


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu