78024

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Pavel Holub (178.248.56.32) --- 6. 8. 2010
Re: Značení matek, úschova plástů

"""""""""""""V předjaří jsem měl naprosto enormní spady a teď skoro vůbec nic nepadá. Čím to asi bude? Např. v jednom včelstvu, kde jsem zaznamenal rekordních 21 roztočů za 3 dny (19.-22.3), teď při poslední odečtu spadl jen jeden roztoč za 14 dní. Přitom jde o bezkonkurenčně nejsilnější včelstvo na stanovišti. Přirozený spad se u mě objevil až v červenci. Po diagnostické léčbě kyselinou mravenčí v půlce června skoro nic nespadlo. V současnosti mám průměrný spad 0,2 roztoče/den. Jest-li to tak bude pokračovat dál, tak léčit v podletí nebudu (teda pokud nedostanu Gabony). Ušetřím si kyselinu na dobu potřebou a nebudu jí zatěžovat včelstva bez roztočů. Proto monitoring dělám (letos jedu s podložkami po celý rok).

//\/\\//
"""""""""""""""""""""

Chci podpořit tento fakt.
Kdo má zájem, může se podívat na VMS na můj průběh spadu a uvidí totéž. A že by to bylo jiným typem úlů, to do jisté míry možná ano, ale nemyslím si, že to je zásadní. Zimuji v 1x a 2x39/24, rámky jsou v zákrytu nad sebou. Tady si dovoluji říci, že je špatná metodika, neprověřená metoda (asi to souviselo i s tím, že zasítované podložky nešly strkat do pidipodmetů) se kdysi zažrala pod kůži a už ji nikdo nikdy nezruší. Už je zaběhnutý mechanismus toku peněz, informací, objednávek, distribuce přípravků, ... je to nezničitelné. Kdo to může ovlivnit asi negativně ovlivní především sebe. Nejsmutnější na tom je, že to ví a že se nechá podporovat zmatenými opakovači "pravd" pro které je myšlení obtížnější než papouškování, jen slova bez argumentace.
Každý včelař by měl alespon jednou za rok rozebrat plodiště a zkontrolovat stav věcí, zvláště, pokud je tu mor. Tak to může koncem července každý provést a i do toho pidipodmetu se vejde plastová podložka se dvěma síty, kterou tam při té příležitosti může dát. To snad nikdo nezpochybní. A za týden to může zadem vytrhnout a spad sečíst. Udělá tak pro včelstvo stokrát více, než tím zimním ometáním.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 46361


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu