78389
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- a.turčáni (94.229.32.130) --- 31. 8. 2010
Re: Přidávání matek - Podzim je tu!
Vkládat Gabony při klíckování matek je už skoro škoda. Když kombinovat Gabony a klíckování, tak zaklíckovat a počkat, až vyběhne všechen plod a gabony dát potom jen na pár dnů. Nebo dokud budou padat roztoči, což asi víc než těch pár dnů nebude.
Klietkovanie matiek som robil aspoň 10 rokov a mám s tým bohaté skúsenosti, ale GABON PA 92 so vkladal na 40 dní začiatkom augusta-srpna, 15.9 matku na 21 dní do klietky a 8-10.10 je oveľa výhodnejšie fumigovať, pretože včelstvo bez plodu to umožňuje.
Pri klietkovaní matiek je dôležité, aby včely mali po dobu 21 dní prístup ku matke (klietka musí byť z jednej strany prekrytá materskou mriežkou) na získavanie feromónu ML, inak včelstvo na otvorenom plode urobí náhradný chov matky a ak to včelár nezbadá, včely oplodnenú M vždy zabijú, veď si vychovali novú M (tá sa už môže vyliahnuť na 13-15 deň od vloženia M do klietky).
Po takto prevedenom zásahu som už nerobil do včelstva žiaden zásah! amitraz včelstvo bez plodu dokonale očistil včely od Vd.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 47001
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - (e-mailem) --- 1. 9. 2010
Re: P?id?v?n? matek - Podzim je tu!
Gabony mají za úkol zabránit poškození zimní generace včel. Při jejich jiném nebo pozdním použití je lepší je vyhodit oknem vyjde to nastejno a ušetří se práce. Na hubení je určen Varidol. Kys. mrav. nahrazuje oboje, pokud jsou k tomu podmínky.
pepan
> ------------ Původní zpráva ------------ > Od: a.tur??ni <anton.turcani/=/gmail.com> > Předmět: Re: P?id?v?n? matek - Podzim je tu! > Datum: 31.8.2010 16:43:58 > ---------------------------------------- > Vkládat Gabony při klíckování matek je už skoro škoda. Když kombinovat > Gabony a klíckování, tak zaklíckovat a počkat, až vyběhne všechen plod a > gabony dát potom jen na pár dnů. Nebo dokud budou padat roztoči, což asi > víc než těch pár dnů nebude. > > Klietkovanie matiek som robil aspoň 10 rokov a mám s tým bohaté skúsenosti, > ale GABON PA 92 so vkladal na 40 dní začiatkom augusta-srpna, 15.9 matku na > 21 dní do klietky a 8-10.10 je oveľa výhodnejšie fumigovať, pretože > včelstvo bez plodu to umožňuje. > Pri klietkovaní matiek je dôležité, aby včely mali po dobu 21 dní prístup > ku matke (klietka musí byť z jednej strany prekrytá materskou mriežkou) na > získavanie feromónu ML, inak včelstvo na otvorenom plode urobí náhradný > chov matky a ak to včelár nezbadá, včely oplodnenú M vždy zabijú, veď si > vychovali novú M (tá sa už môže vyliahnuť na 13-15 deň od vloženia M do > klietky). > Po takto prevedenom zásahu som už nerobil do včelstva žiaden zásah! amitraz > včelstvo bez plodu dokonale očistil včely od Vd. > > >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 47017
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu