78370
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Petr Jez (e-mailem) --- 23. 9. 2011
Re: varroa prusvih
2011/9/23 Potužník Václav <vpkt/=/centrum.cz>
> Prokázaná rezistence na amitraz je zdokumentovaná v Anglii. >>> >> > > Zdůvodění, proč toto píšu: > Každý člověk je malý výzkumník. Pokud na různých místech čte, amitraz je > málo účinný, tak si někdo řekne, dám ho víc. Podle mého názoru je správnější > dělat léčení pečlivě, jak jen jsem schopen. Hlavně léčiva střídat, léčit v > co nejvhodnějším období a léčiva používat co nejméně škodlivá. >
To že někdo použije silnější dávku léčiva, si nemyslím,že by vedlo k rezistenci roztočů. Spíš vidím opačné riziko, pořád se do včelařů cpou pojmy jako rezidua, nebezpečné látky, GMO, biovčely, atd. Chudák zmatený včelař, který chce mít bio včely, bez reziduí léčiv v úle dá při fumigaci místo dvou kapek na nástavek jen jednu kapku na tři nástaky (chová přece silná včelstva) a právě touto nedostatečnou koncentrací lečiva roztoče jen přiotráví, ti co přežijí si pak mohou vybudovat imunitu na léčivo. Proto se taky gabony nesmí nechávat v úlech přes zimu, na jaře už by byly (mohly být?) málo účinné a roztoči by mohli získat imunitu na léčivo.
S úhyny to bude letos zajímavé, u nás se letos nedávaly gabony, na jaře vzorky měly byly OK a gabony sme dávali minulý rok, tak se letos jen nafasovali formidoly (jedna deska na úl). Vzhledem k tomu, jaký bylo počasí celý rok a že nebyly ty gabony a taky že už dlouho nebyly úhyny, to u nás vidím dost tragicky, kdo si nehlídal spady se bude asi divit velice, během příštího měsíce :)
petr j.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 54094
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Honza (89.176.131.199) --- 24. 9. 2011
Re: varroa prusvih
Chudák zmatený včelař,
který chce mít bio včely, bez reziduí léčiv v úle dá při fumigaci místo dvou
kapek na nástavek jen jednu kapku na tři nástaky (chová přece silná
včelstva) a právě touto nedostatečnou koncentrací lečiva roztoče jen
přiotráví, ti co přežijí si pak mohou vybudovat imunitu na léčivo.
-------------------------------------------------------
Tak jak to vlastně je? 2 kapky variolu na 1 nástavek. Max. 4 kapky na obsednuté 2 nástavky. Kolik kapek na 3 nástavky s vysokým dnem? Pokud bychom měli dodržet koncentraci účinné látky v prostoru úlu, tak by mělo být 2x3=6 kapek. Pokud by mělo platit max.4 kapky, tak i na 3 nástavky platí 4 kapky.
P.S.: Jak se sami chráníte proti škodlivosti variolu na člověka. Používáte respirátory a jaké. Díky H.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 54107
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu