78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (88.101.45.181) --- 17. 11. 2011
Re: rozdělování dotací D1

Za socíku se platilo 120 za včelstvo na jeteli a 60 za včelstvo na řepce. To dneska odpovídá, přepočtem přes průměrný plat, zhruba 1200 a 600 Kč
---------------
Ale to bylo za přísuny, za včelstvo se dávalo na podzim 35Kč.

A taky bylo včelaření jedno z mála povolených podnikání za sociku. Tam kde se kočovalo to byl velký byznys, tady na medovici jen pro Včelu. Za stejný peníze vykupovala medovici i řepkový. Řepkový skončil v obchodech za 35 a medovicový za devizy v zahraničí. Takže tady se na včelaření nevydělávalo tolik.

Já to bohužel nestihl.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 54885


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (85.71.180.241) --- 18. 11. 2011
Re: rozdělování dotací D1

"A taky bylo včelaření jedno z mála povolených podnikání za sociku. Tam kde se kočovalo to byl velký byznys, tady na medovici jen pro Včelu. Za stejný peníze vykupovala medovici i řepkový. Řepkový skončil v obchodech za 35 a medovicový za devizy v zahraničí. Takže tady se na včelaření nevydělávalo tolik.
Já to bohužel nestihl. "


My jsme to ještě stihli. Kolem 35 včelstev v zadovácích , z toho s 20 se kočovalo v kočovném včelíně, roční výnosy 15 - 25 kilo, 2/3 medu - řepkový šel do výkupu za 35, ostatní jsme prodali ze dvora za 40 - 65 za kilo. Roční výnos přes polovinu průměrného ročního platu, náklady, když se nezapočítala práce, minimální. Po 90 roce jsem to utlumil a vrhnul se spíš na zkoušení , protože za prvé zmizely příplatky za kočování, všechno zdražovalo a cena medu stagnovala a za druhé spousta lidí chtěla taky vydělávat včelařením a investovala do toho často i velké peníze. Zatímco lidi kupovali med stejně jako před 89, takže v 90 letech byla v prodeji medu dost tlačenice.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 54893


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu