77413

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


(83.208.80.247) (83.208.80.247) --- 20. 2. 2012
alergie př.Škrob

Také jsem měl ten případ,asi po 15 letech jsem měl taky problémy. Začal mne svrbět krk vzadu,svědila třísla a doprovázeno to bylo zčervenáním pokožky.Doktor mi předepsal Thiamin a již si nepamatuji co ještě,prostě antialergické léky.Bylo to dost nepříjemné,protože i pod očima mi to zarudlo a mne to trápilo.Dodnes nevím,zda to bylo žihadly , spíš si myslím,že to u mne bylo po otevření úlú kterých je více a včely začnou větrat a vyvětrávají tu atmosféru z úlu a včelaři se to dostane do plic a dále do krve.Tady bych viděl tu hlavní příčinu mé včelařské alergie po mnoho let včelaření.Za tu dobu si myslím,že si včelař na jed zvykl,ačkoliv je to asi složitější.Něco jiného je,když to včelař není a dostane žihadlo.
Jak jsem to řešil,inu jednoduše,i když to bylo nepříjemné,
vydržel jsem to a asi za 2-3 roky to úplně odeznělo. Znám případ jednoho přítele,který asi po roce začal mít taky potíže,jezdil do Prahy za specialistou alergologem,stálo ho to nemalé peníze a stejně mu nic nepomohlo.Pomohl mu skafandr a rukavice.Na takovou včelařinu se tedy nejlépe vykašlat a skončit. Přeji pěkné jaro...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 56062


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu