78275

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 13. 3. 2012
Re: vysetreni moru

"Jenže já nikdy neviděl loupit ve skomírajícím včelstvu protože jsem je zlikvidoval."

Nojo, To je možné akorát za dvou předpokladů. Za prvé že včelař automaticky likviduje všechny slabší podprůměrná včelstva, což nedělají všichni. A za druhé že včelař má čas a zachytí skomírající včelstvo ještě před vyloupením. Což někdy může být poměrně rychlá záležitost, pokud včelstvo chřadne skrytě, takže bez prohlídky se to neodhalí, dokud včely skutečně nezkolabují.
Jinak prakticky každé, i úplně skomírající včelstvo, nějaké buňky zásob, kterými je poněcována loupež, má. A v době slídění nemusí mít ani zásoby, stačí vůně vosku a propolisu, která se line z úlu. Zvláště za horkého dne v podletí láká úl rozehřátý sluncem svou vůní včely i roky po tom, kdy byl vyloupený.
Ale klidně to může být i dutina stromu se zbytky voští rozehřívána sluncem.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 56389


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
NitraM (94.113.11.223) --- 13. 3. 2012
Re: vysetreni moru

"Nojo, To je možné akorát za dvou předpokladů. Za prvé že včelař automaticky likviduje všechny slabší podprůměrná včelstva, což nedělají všichni."
__________________

To by ale musel tento včelař spolu se slabým včelstvem likvidovat i veškeré souše a úl - a to myslím nedělá vůbec nikdo.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 56391


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
R. Polášek (85.71.180.241) --- 13. 3. 2012
Re: vysetreni moru

"To by ale musel tento včelař spolu se slabým včelstvem likvidovat i veškeré souše a úl - a to myslím nedělá vůbec nikdo."

Řekl bych, že spíš naopak. Kromě absolutních lajdáků nebo zdravotně nemohoucích všichni ostatní uhynulé včelstvo rozeberou a zbaví mrtvých včel , plástů s uhynulým plodem a podobně, vymetou nečistoty... Je to práce na 10 - 15 minut a když se neudělá, plásty se zkazí, načichnou plísní a smradem z uhynulých včel a nečistot. A později plásty zlikviduje zavíječ.
Možná pak ale budou skladovat zbylé plásty v tom úlu tak, aby nebyly sežrány zavíječem nebo ještě zapomenou uzavřít česno, aby tam nemohly létat včely atd.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 56392


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu