78405
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- R. Polášek (85.71.180.241) --- 24. 3. 2012
Re: vysetreni moru
Nojo, ale teorie rozšiřování moru zalétáváním trubců zase odporuje teorii, která říká, že zdravá včelstva se dokáží s menším množstvím donesených spor neboli s určitým malým infekčním tlakem moru plodu vyrovnat. Kolik spor moru může jeden takový trubec přenést?
> Tak můžete mi Pepane říct, co jsem udělal špatně a jestli mor se dostal do
> mých včelstev z povětří? Docela přesně chápu co Gusto měl na mysli.
Já typuji někde v doletu v blízkosti v nějakém stromě nebo nějaké staré stavbě atd dutinu s voštím a možná i zásobami roje uhynulého na mor. Může to klidně být dutina jen o objemu pár litrů v běžném trochu starším produkčním lese, tudíž velice obtížně zjistitelná. Už jsem takové dutiny s voštím po rojích viděl.
První rok to nově dovezené včelky našly a vyloupily buňky se sladinou, které tam byly, potom se postarali zavíječi nebo možná v zimě nějaký datel a zbytky už nejsou pro pátračky sladiny atraktivní. Takže se mor nešíří.
Dokud tu dutinu nenajde zase další roj a nenakazí se zbytky po předchozím roji.....
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 56513
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - (e-mailem) --- 24. 3. 2012
Re: vysetreni moru
právě ta cesta přes trubce a krmičky jezřejmě nejkratší a nedochází tak ke značnému ředění a tlaku. Čert ví jak to vlastně je.
Pepan
> ------------ Původní zpráva ------------ > Od: R. Pol?ek <e-mail/=/nezadan> > Předmět: Re: vysetreni moru > Datum: 24.3.2012 11:37:09 > ---------------------------------------- > Nojo, ale teorie rozšiřování moru zalétáváním trubců zase odporuje teorii, > která říká, že zdravá včelstva se dokáží s menším množstvím donesených spor > neboli s určitým malým infekčním tlakem moru plodu vyrovnat. Kolik spor > moru může jeden takový trubec přenést? > > > > _ > Tak můžete mi Pepane říct, co jsem udělal špatně a jestli mor se > dostal do > > mých včelstev z povětří? Docela přesně chápu co Gusto měl na mysli. _ > > Já typuji někde v doletu v blízkosti v nějakém stromě nebo nějaké staré > stavbě atd dutinu s voštím a možná i zásobami roje uhynulého na mor. Může > to klidně být dutina jen o objemu pár litrů v běžném trochu starším > produkčním lese, tudíž velice obtížně zjistitelná. Už jsem takové dutiny s > voštím po rojích viděl. > První rok to nově dovezené včelky našly a vyloupily buňky se sladinou, > které tam byly, potom se postarali zavíječi nebo možná v zimě nějaký datel > a zbytky už nejsou pro pátračky sladiny atraktivní. Takže se mor nešíří. > Dokud tu dutinu nenajde zase další roj a nenakazí se zbytky po předchozím > roji..... > > >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 56514
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu