77407

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 22. 3. 2013
Re: hladovĂĄ vÄ?elstva -VĂ˝straha

Já bych řekl, že v těsných úlech , kde mezi nástavky nefouká, včelky plodováním úl vytopí tak, že dosáhnou i přes více prázdných plástů. A kromě horských oblastí se spoustou sněhu má být všude jinde přes den teplota +- kolem nuly a to jen pár dnů. Pak se má přes den dokonce oteplovat na 5 - 8 st C, takže by minimálně přes den ty včelky na zásoby měly dosáhnout.
V nebezpečí jsou tedy podle mně jen pokřivené úly, kde nástavky netěsní a chlad tam proniká škvírami, spíš nízkonástavkové úly s více nástavky a úly s nedostatkem zásob.
Ostatně co se týká zásob, byly už dvě možnosti, jak je včelkám dodat, dostatečně teplo na prohlídku bylo mezi 7 - 1 březnem a potom před cca 3 dny.

Co se týká kvetení, podle "zákona zachovávání počasí" bude současné studené březnové období nejspíš kompenzováno velmi teplým dubnem, minimálně jeho první polovinou, kdy to kvetení všechno dožene. Bude tedy záležet, co v úlech dělají včelky teď. Kde nyní včelky pilně plodují, v dubnu se pořádně rozjedou, kde naopak jen překonávají zimu a zastavují plodování, v dubnu budou pozadu.

Co se týká kvetení, u nás kvetly naplno sněženky a bledule, rozkvétaly krokusy, tulipány a narcisy jsou vylezlé na skoro až 10 centimetrů. Snad je ty mrazy 12 - 14 st C předpovídané na příští noci neponičí.
Lísky u nás už kvetly taky, těsně před začátkem kvetení byla vrba klon S021. A taky zřejmě nejranější jívy.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 60837


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu